همراهی شهروندان با تغییرات ترافیکی در قلب تهران

. تهدونی | بانک اطلاعات تهران | بانک کسب و کارهای تهران | بانک مشاغل تهران | دانستنی های تهران | تبلیغات در تهدونی | تبلیغات در تهران | تبلیغات اینترنتی | تبلیغات ارزان | بهترین تبلیغات | تبلیغ اینترنتی

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ – همشهری آنلاین

تغییرات ترافیکی اعمال‌شده در منطقه ۱۲ تهران که از هفته گذشته و عید سعید فطر اجرایی شده است، در دومین روز کاری هفته با آرامش بیشتری در ‌ قلب تاریخی پایتخت اجرایی شد.

مشاهدات عینی خبرنگار همشهری از خیابان‌های مجاهدین اسلام، ایران، آجانلو، مشکی و ناطقی نشان می‌دهد که اهالی محل در روزهای اخیر با مسیرهای جدید آشنا شده و راه خود را برای دسترسی‌های محلی انتخاب کرده‌اند. این در حالی است که برخی کسبه به‌خصوص در تقاطع خیابان‌های مشکی و زرین‌خامه به‌دلیل کسادشدن کسب و کار از طرح اجرا شده ناراضی هستند.

عباس‌پور یکی از ساکنان خیابان ایران می‌گوید: بعد از مسدودشدن خیابان مجاهدین اسلام برای رسیدن به میدان بهارستان، خیابان قائن به‌عنوان مسیر جایگزین معرفی شد که خیابان باریک و پرترددی بود. ضمن اینکه تا هفته قبل خودروها خلاف جهت مسیر فعلی در این خیابان حرکت می‌کردند. چند روزی این خیابان به‌عنوان مسیر جایگزین معرفی شد اما دوباره به حالت هفته قبل بازگشت.

به گفته وی، هم‌اکنون خیابان مشکی (فخرآباد) به‌عنوان جایگزین خیابان قائن برای رسیدن به خیابان ابن‌سینا معرفی شده و هم‌اکنون جهت حرکت در این خیابان شرق به غرب شده است تا از مشکلات رسیدن به میدان بهارستان کاسته شود. البته پیش از این عابد ملکی، شهردار منطقه ۱۲ نیز درباره اجرای این طرح و احتمال برخی تغییرات دوباره به‌منظور اصلاح تردد خبر داده بود.

مهدی رجبی یکی دیگر از ساکنان خیابان مشکی به خبرنگار همشهری می‌گوید: انجام این تغییرات باعث شده که از بار ترافیکی خیابان مشکی (فخرآباد) کاسته شود که خوب است.

البته وی به مشکل ترافیکی ایجاد شده در تقاطع خیابان‌های ناطقی و زرین‌خامه اشاره می‌کند که احتمال می‌رود در روزهای آینده و جابه‌جایی موانع ترافیکی در مسیر عبور خودروها این مشکل نیز کاهش یابد. این ساکن خیابان فخرآباد می‌افزاید: خودروهایی که از سمت خیابان هدایت به سمت شمال وارد خیابان ابن‌سینا می‌شدند مشکل دارند چراکه جهت خیابان ابن‌سینا تغییر کرده است و باید برای آن هم فکری کرد.

سرگرد بهاری، رئیس پلیس راهور منطقه ۱۲ تهران نیز عصر روز گذشته درباره همکاری مردم با اجرای این طرح گفت: تاکنون شهروندان با مأموران مستقر در خیابان‌های محدوده انجام تغییرات ترافیکی همکاری خوبی داشته‌اند. البته بار ترافیکی نیز هنوز به اوج خود نرسیده و مشکل خاصی وجود نداشته است. این در حالی است که ظهر روز گذشته نیز اطلاعیه‌های شهرداری تهران درباره تغییرات ترافیکی برای چندمین بار بین اهالی و کسبه محل توزیع شد. همچنین حضور نیروهای ترافیکی شهرداری منطقه ۱۲ با پوشش «از من بپرسید» از اقداماتی است که برای آشنایی و راهنمایی شهروندان منطقه با تغییرات اعمال شده انجام شده است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *