هوای تهران برای گروههای حساس ناسالم است

کافه ترافیک | نارمک

پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با شاخص عددی ۱۰۱ در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.

محمد رستگاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز، با شاخص ۱۰۱ در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته درهمین ساعت با یک عدد افزایش فراتر از حد مجاز بوده و بر روی عدد ۱۰۱ قرار دارد.
رستگاری به کاهش میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن از ۳۴ به ۳۳ نسبت به روز گذشته اشاره کرد و گفت: میزان آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نیز درهمین مدت(ساعت ۱۱ روز گذشته) از ۸۳ به ۷۸ کاهش یافته است.
وی افزود: ایستگاه های شریف(منطقه ۲) با شاخص ۱۴۸ ، پاسداران (منطقه ۳) با شاخص ۱۴۱ و شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۳۲ به ترتیب آلوده ترین مناطق جوی تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
رستگاری تصریح کرد: ایستگاههای دانشگاه تهران(منطقه ۶) با شاخص ۶۶، دانشگاه شهید بهشتی(منطقه ۱) با شاخص ۶۹ و فرمانداری شهرری(منطقه ۲۰) با شاخص ۷۲ نیز مناطق کمتر آلوده تهران در این مدت بودند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/tdpxt

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =