هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم شد

کافه ترافیک | نارمک

یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به افزایش آلاینده های هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته گفت: شاخص کیفیت هوای شهر تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.

هوای پایتخت که در دو سه روز گذشته در شرایط سالم قرار داشت امروز با افزایش آلاینده ها برای گروه های حساس ناسالم شد.
محمد رستگاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط ناسالم قرار گرفته است.
وی افزود: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با ۲۴ عدد افزایش بر روی عدد ۱۰۹ قرار گرفت.
رستگاری با بیان اینکه میزان غلظت آلایندهای منواکسید کربن در ۲۴ گذشته از ۳۷ به ۳۳ کاهش داشت گفت: میزان ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز در این مدت از ۵۹ به ۸۹ افزایش یافته است.
وی افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۵، پارک شکوفه منطقه ۱۴ و دانشگاه علم و صنعت منطقه چهار با شاخص اعداد ۱۴۸، ۱۴۶ و ۱۳۷ آلوده ترین هوا را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
رستگاری تصریح کرد: ایستگاه های پونک، دانشگاه تهران و پارک رز در مناطق ۵، ۶ و ۲۲ با شاخص اعداد ۷۴، ۷۵ و ۷۸ سالم ترین نقاط جوی شهر تهران دراین مدت بودند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/HN3xD

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 5 =