هوای تهران خنک‌ترمی‌شود

کافه ترافیک | نارمک

یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ – خبرگزاری تسنیم

کارشناس سازمان هواشناسی از نفوذ توده هوای خنک به نوار شمالی کشور خبر داد و گفت: دستاورد این توده هوای خنک، افزایش بارش باران در استانهای گیلان، مازندران و گلستان در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خواهد بود.

امین‌حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در تشریح آخرین وضعیت جوی و آب‌وهوایی کشور اظهار کرد: در طول ۲۴ ساعت آینده برای استانهای ساحلی خزر ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: از اواخر وقت شامگاه دوشنبه شاهد نفوذ توده هوای خنک در نوار شمالی کشور خواهیم بود که دستاورد آن کاهش نسبی دما و تشدید بارشها در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برای استانهای شمالی گیلان، مازندران و گلستان خواهد بود، البته احتمال آب‌گرفتگی در معابر شهرهای استانهای شمالی نیز داده می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: در ۷۲ ساعت آینده سواحل دریای خزر مواج خواهد بود، البته در سه روز آینده خلیج فارس و شرق دریای عمان نیز مواج می‌شود.

نقشینه با بیان اینکه بارشها در برخی استانهای کشور وجود دارد، اضافه کرد: در ساعات بعد از ظهر امروز (یکشنبه) در برخی مناطق شمال غرب و در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برای مناطق شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی در خصوص تغییر دمای استان تهران تصریح کرد: دمای هوای استان تهران نیز در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به‌سبب نفوذ توده هوای خنک به نوار شمالی کشور، کاهش پیدا می‌کند و هوای پایتخت خنک‌تر خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی از وزش باد نسبتا شدید در برخی مناطق کشورمان خبر داد و تصریح کرد: طی سه روز آینده، باد شدید موجب ایجاد گرد و خاک در استانهای سمنان، قم، جنوب تهران، اصفهان، مرکزی، قزوین، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و به‌ویژه زابل خواهد شد.

نقشینه درباره ورود گرد و غبار عراقی به کشور گفت: به‌سبب وجود باد و گرد و غبار در مرکز و جنوب عراق، پیش‌بینی می‌‌شود که احتمالاً این گرد و غبار استانهای خوزستان، ایلام و حتی کرمانشاه را در بر بگیرد.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/43pco

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 8 =