هوای تهران سالم است

دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: به رغم افزایش آلاینده های هوا شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، با شاخص ۸۰ در حد مجاز بوده و در شرایط سالم قرار گرفته است.
وی با اشاره به کاهش غلظت منواکسید کربن از ۳۹ به ۲۴ در این مدت افزود: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نسبت به روز گذشته از ۵۵ به ۶۰ افزایش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: ایستگاه های شریف (منطقه ۲)، بوستان سلامت (منطقه ۱۷) و شهرداری منطقه ۱۵ به ترتیب با ۱۲۳، ۱۰۹ و ۱۰۸ آلوده ترین نقاط جوی شهرستان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
رستگاری افزود: ایستگاه های پیروزی (منطقه ۱۳) با ۵۴، پونک (منطقه پنج) با ۵۸ و گلبرگ (منطقه هشت) با ۵۹ مناطق کمتر آلوده شهر تهران در این مدت بودند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/ous8a

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 12 =