هوای تهران سالم است

جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با کاهش ۱۰ عددی غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون نسب به روز گذشته همچنان سالم است.

محمد رستگاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز با شاخص عددی ۶۱ در شرایط سالم قرار گرفته است.
وی با اشاره به کاهش میزان غلظت منواکسید کربن از ۳۵ به ۲۹ در ۲۴ ساعت گذشته گفت: میزان آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نیز در این مدت از ۴۷ به ۴۶ کاهش پیدا کرده است.
رستگاری گفت: ایستگاه تربیت مدرس (منطقه ۶) با شاخص کیفی ۵۶ و ایستگاه های شادآباد (منطقه ۱۸) و پیروزی (منطقه۱۳) با شاخص کیفی ۵۴ بیشترین میزان آلودگی و پارک رز (منطقه۲۲) با شاخص کیفی ۲۳ کمترین میزان آلودگی هوای تهران در ۲۴ساعت گذشته را داشتند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
به گزارش ایرنا، کیفیت هوای تهران روز گذشته نیز با شاخص عددی ۷۱ در شرایط سالم قرار داشت.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *