هوای تهران همچنان سالم است

سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفی هوای تهران باوجود افزایش ذرات معلق همچون روزهای گذشته در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با چهار عدد افزایش در حد مجاز بوده و بر روی عدد ۸۳ قرار دارد.
رستگاری به کاهش میزان غلظت آلاینده های منوکسید کربن از ۳۲ به ۲۷ نسبت به روز گذشته اشاره کرد و گفت: ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۵۷ به ۶۱ افزایش یافته است.
وی افزود: ایستگاه های دانشگاه شریف (منطقه ۲)، ستاد بحران (منطقه ۷) را با شاخص اعداد ۱۱۹ و ۱۱۲ و پارک سلامت(منطقه ۱۷) و دانشگاه علم و صنعت(منطقه ۴) هر دو با عدد ۱۰۲ بیشترین میزان آلایندگی جوی در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پارک رز(منطقه ۲۲) با شاخص ۴۲ (در شرایط پاک)، شهرداری منطقه دو و پارک شکوفه با شاخص اعداد ۵۳ و ۶۳ کمترین حجم آلاینده های جوی را دراین مدت داشتند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/WEE6m

دیدگاه‌تان را بنویسید:

15 + 18 =