هوای پایتخت به شرایط سالم بازگشت

کافه ترافیک | نارمک

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای پایتخت با کاهش ۲۳ عددی میانگین غلظت آلایندها «ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون» به شرایط سالم بازگشت.

محمد رستگاری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه اینکه کیفیت هوای تهران در روز گذشته در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران در ۲۴ گذشته منتهی به ساعت هشت به شرایط سالم بازگشت.
وی افزود: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با ۲۳ عدد کاهش نسبت به شبانه روز گذشته، در حد مجاز بوده و بر روی عدد ۸۰ قرار دارد.
رستگاری با اشاره به اینکه در همین مدت میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن از ۳۰ به ۳۱ افزایش داشته، گفت: ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۷۶ به ۶۲ کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه در این مدت فقط چهار ایستگاه هوای ناسالم برای گروههای حساس را ثبت کرده است، افزود: ایستگاه های دانشگاه شریف، پارک شکوفه، پاسداران و پارک سلامت در مناطق ۲، ۱۴، ۳ و ۱۷ با شاخص اعداد ۱۱۱، ۱۰۹، ۱۰۸ و ۱۰۳ مناطق در شرایط ناسالم برای گروه های حساس در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه کیفیت هوای بقیه مناطق در شرایط سالم قرار دارد، گفت: ایستگاه های دانشگاه تهران، پونک و دانشگاه شهید بهشتی در مناطق ۶، ۵ و ۱ با شاخص اعداد ۵۴، ۵۵ و ۶۰سالم ترین هوا را در این مدت داشتند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/d3zkj

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =