هوای پایتخت در شرایط سالم قرار دارد

کافه ترافیک | نارمک

پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای شهر تهران با وجود افزایش ۹ عددی میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح امروز، در شرایط سالم است.
وی اظهار کرد: غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون نسبت به روز گذشته با افزایش ۹ عددی در حد مجاز بوده و بر روی عدد ۹۱ قرار گرفت.
رستگاری گفت: در همین مدت غلظت آلاینده منواکسیدکربن از ۴۶ به ۵۲ و دی اکسید نیتروژن از ۶۹ به ۸۰ افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۵۶ به ۶۲ افزایش داشته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص عددی ۱۲۵، پاسداران (منطقه سه) با شاخص عددی ۱۱۹ و بوستان رازی (منطقه ۱۱) با شاخص عددی ۱۱۲ آلوده ترین نقاط جوی شهرستان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
رستگاری یادآور شد: ایستگاه های پونک، دانشگاه شهید بهشتی و پیروزی و مسعودیه در مناطق ۵، ۱، ۱۳ و ۱۵ با شاخص اعداد ۶۲، ۷۴ و ۷۵ سالم ترین هوا را در این مدت داشتند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/Ej92X

دیدگاه‌تان را بنویسید:

10 + یک =