هوای پایتخت سالم شد

کافه ترافیک | نارمک

شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: در پی کاهش غلظت آلاینده های کمتر از ۲.۵ میکرون نسبت به روز گذشته، شاخص کیفیت هوای پایتخت در شرایط سالم قرار گرفت.

محمد رستگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز، با ۱۳ عدد کاهش نسبت به روز گذشته، بر روی عدد ۸۸ قرار دارد.
وی با اشاره به ثابت ماندن میزان غلظت منواکسید کربن بر روی عدد ۳۸ خاطرنشان کرد: میزان آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰میکرون نیز در این مدت از ۷۴ به ۶۶ کاهش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران افزود: ایستگاه های شریف(منطقه ۲) با ۱۱۸، پارک سلامت(منطقه ۱۷) با ۱۱۷ و دانشگاه علم و صنعت (منطقه چهار) با ۱۱۶ بیشترین میزان آلودگی هوای تهران در ۲۴ساعت گذشته را داشتند.
به گفته وی، ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی(منطقه یک)، پیروزی (منطقه ۱۳) و پونک (منطقه پنج) به ترتیب با ۶۲، ۶۵ و ۶۶ نیز مناطق کمتر آلوده تهران در این مدت بودند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا کیفیت هوای تهران روز گذشته با شاخص عددی ۱۰۱ در مرز شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/2loxz

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − چهار =