هوا برای گروه های حساس ناسالم است

کافه ترافیک | نارمک

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای شهر تهران با افزایش ۳۰ عددی، برای گروههای حساس به شرایط ناسالم رسید.

شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ؛ به گزارش تِهدونی، محمد رستگاری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شاخص کیفیت هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، با افزایش ۳۰ رقمی میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون فراتر از حد سلامت بوده و بر روی عدد ۱۲۳ قرار گرفت.

وی گفت: همچنین در این مدت میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن نیز از ۲۳ به ۳۱ و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۷۲ به ۱۱۱ افزایش داشتند.

وی افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۵، پارک شکوفه (منطقه ۱۴) و پارک رازی (منطقه ۱۱) با شاخص اعداد ۱۶۶، ۱۶۳ و ۱۳۷ آلوده ترین هوا را در بین مناطق شهری تهران در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به اشاره به اینکه در این مدت فقط سه منطقه در شرایط سالم قرار داشته، گفت: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۱ با عدد ۸۴ و پیروزی (منطقه ۱۳) و دانشگاه شهیدبهشتی (منطقه ۱) هر دو با عدد ۹۱ کمترین حجم آلاینده های جوید را داشتند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )(حدمجاز استاندارد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/yekdv

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سه =