پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت روز معلم

بسم الله الرحمن الرحیم

سپاس و ستایش اول معلم هستی را که به انسان فکرت آموخت و سرشت او را به زیور اندیشه آراست تا اشرف مخلوقات باشد.

فصل بهار و دوازدهم اردیبهشت یادآور همت و تلاش زنان و مردانی است که با قلمی در دست، کتابی در دل و چراغی در چشم، مروجان راستی و درستی و راهنمایان آدمی به دانایی و آگاهی هستند. آنان که با حضورشان در پای “تخته‌‎های سیاه” در بلندای روزگار، ضامن “سپید بختی” جامعه و مایه ی فخر و مباهات آحاد مردم بوده و در فراخنای تاریخ  به عنوان مشعلداران بیداری و طلایه دارن آگاهی ، دعوت کننده انسان ها به عبور از تاریکی جهل و رسیدن به روشنای دانایی بوده اند.

“هفته بزرگداشت مقام معلم” و گرامیداشت یاد و خاطره نادر دوران و صاحب اندیشه های مطهر “شهید مرتضی مطهری” فرصتی مغتنم است تا همگان مراتب سپاس، تقدیر و قدرشناسی خود را تقدیم معلمانی نمایند که نقش بی بدیل آنها در توسعه، پیشرفت و توفیقات کشور بر کسی پوشیده نیست.

“گرامیداشت روز معلم” اقدامی نمادین است تا دولت و ملت در کیفی سازی آموزش و پرورش، ارتقای سطح برنامه های حمایتی از معلمان و سرمایه گذاری در دستگاه تعلیم و تربیت به عنوان کانون اصلی خلق دنیای آینده، مشارکت همه جانبه و اهتمام جدی تر داشته باشند.

اینجانب با تبریک “روز معلم”  به جامعه فرهیخته معلمان و گرامیداشت یاد و خاطره معلم فرزانه استاد مطهری، ایمان راسخ دارم به فضل الهی و در پرتوی توجهات حضرت ولی عصر(عج) و رهنمود‌های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و حمایت‌های رئیس جمهور محترم و دولت تدبیر و امید و تلاش همکارانم در سراسر کشور، درسالی که مزین به نام “اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل” است، بیش از پیش شاهد رشد، تعالی و بالندگی آموزش و پرورش کشورمان خواهیم بود.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *