کاهش آلودگی هوای پایتخت/ کیفیت در شرایط سالم قرار گرفت

چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به کاهش محسوس آلاینده های هوا گفت: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، کیفیت هوای پایتخت با شاخص عددی ۸۹ در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز با ۱۱ عدد کاهش نسبت به روز گذشته در شرایط سالم قرار گرفت.

شاخص کیفیت هوای پایتخت روز گذشته با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۰۰ در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

وی با اشاره به افزایش میزان غلظت منواکسید کربن از ۲۲ به ۲۶ در ۲۴ ساعت گذشته گفت: میزان آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون در این مدت از ۶۵ به ۶۱ کاهش یافته است.

رستگاری افزود: ایستگاه های اقدسیه (منطقه یک) با ۱۲۰، شریف (منطقه ۲) با ۱۱۷ و ستاد بحران (منطقه هفت) با ۱۰۸ بیشترین میزان آلودگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: ایستگاه های پونک( منطقه پنج) با شاخص عددی ۶۳، پیروزی (منطقه ۱۳) و فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) به طور مشترک با شاخص عددی ۶۴ و دانشگاه شهید بهشتی با شاخص عددی ۶۸ کمترین میزان آلودگی هوای تهران در ۲۴ساعت گذشته را داشته اند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/5zx9a

دیدگاه‌تان را بنویسید:

3 × پنج =