کیفیت هوای تهران برای دومین روز متوالی ناسالم است

کافه ترافیک | نارمک

چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با افزایش میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون برای دومین روز متوالی در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

محمد رستگاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز با شاخص ۱۱۲ در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: میزان میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با شش عدد افزایش، فراتر از حد مجاز بوده و بر روی عدد ۱۱۲ قرار گرفت.
رستگاری به کاهش آلاینده منواکسید کربن از ۴۶ به ۳۶ نسبت به روز گذشته اشاره کرد و گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نیز در همین مدت از ۷۸ به ۹۰ افزایش داشته است.
وی افزود: ایستگاه های دانشگاه شریف، پارک رز و مسعودیه در مناطق ۲، ۲۲ و ۱۵ با شاخص اعداد ۱۵۵، ۱۴۱ و ۱۳۳ بیشترین حجم آلاینده های جوی شهر تهران را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
رستگاری به مناطق کم آلوده نیز اشاره کرد و گفت: ایستگاه های دانشگاه تهران و پیروزی در مناطق ۶ و ۱۳ هر دو با شاخص عدد ۸۵ و اقدسیه (منطقه ۱) با عدد ۹۲ کمترین آلاینده های جوی را در این مدت داشتند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *