کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران همچون روز گذشته در شرایط سالم است.

محمد رستگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.

وی افزود: میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با یک عدد کاهش در حد مجاز(حد سلامت) بوده و به عدد ۸۴ رسید.

رستگاری با اشاره به افزایش میانگین غلظت آلاینده منواکسید کربن از ۳۴ به ۳۹ نسبت به روز گذشته، گفت: ذرات معلق با کمتر با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۶۳ به ۵۴ کاهش داشته است.

وی افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه ۴، اقدسیه (منطقه ۱) و ستاد بحران (منطقه ۷) با شاخص اعداد ۱۲۶، ۱۱۸ و ۱۱۲ آلوده ترین هوا را در بین مناطق شهری تهران در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱)، پونک (منطقه ۵) و پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص اعداد ۴۰، ۵۲ و ۵۵ سالم ترین نقاط جوی شهر تهران در این مدت بودند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/xlokf

دیدگاه‌تان را بنویسید:

7 − 2 =