کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

کافه ترافیک | نارمک

شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با توجه به کاهش حجم آلاینده های ذرات معلق در دومین روز متوالی در شرایط سالم قرار گرفت.

محمد رستگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.
وی افزود: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با شش عدد کاهش در حد مجاز بوده و بر روی عدد ۷۲ قرار دارد.
رستگاری به افزایش میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن از ۲۵ به ۳۸ نسبت به روز گذشته اشاره کرد و گفت: ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۶۱ به ۵۵ کاهش یافته است.
وی افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه چهار، پارک رز( منطقه ۲۲) و پارک شکوفه (منطقه ۱۴) با شاخص ۱۰۸، ۱۰۲ و ۹۴ آلوده ترین نقاط جوی شهرستان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
رستگاری گفت: ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی، مسعودیه و صدر در مناطق ۱، ۱۵ و ۸۳ نیز با شاخص ۵۰، ۵۱ و ۵۲ سالم ترین نقاط جوی شهر تهران در این مدت بودند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/nncsz

دیدگاه‌تان را بنویسید:

19 − یازده =