کیفیت هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد

کافه ترافیک | نارمک

شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، کیفیت هوای تهران با شاخص عددی ۹۴ در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز، با سه عدد کاهش نسبت به روز گذشته همچنان سالم است.
وی با اشاره به کاهش میزان غلظت منواکسید کربن از ۴۱ به ۳۴ در ۲۴ ساعت گذشته اظهار کرد: میزان آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نیز در این مدت از ۷۲ به ۸۵ افزایش یافته است.
رستگاری افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه ۲۱، شاد آباد (منطقه ۱۸) و شریف( منطقه ۲)به ترتیب با شاخص عددی ۹۸، ۹۱ و ۸۹ بیشترین میزان آلودگی هوای تهران در ۲۴ساعت گذشته را داشتند.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه ستاد بحران (منطقه ۷) با شاخص ۶۹ کمترین میزان آلودگی هوای تهران در ۲۴ساعت گذشته را داشته است.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
به گزارش ایرنا، کیفیت هوای تهران روز گذشته با شاخص عددی ۹۷ در شرایط سالم قرار داشت.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/3mh2x

دیدگاه‌تان را بنویسید:

دو + 18 =