کیفیت هوای تهران سالم است

شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با شاخص عددی ۷۴ همچون روز گذشته در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز با کاهش غلظت آلاینده ها نسبت به روز گذشته در شرایط سالم قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با ۹ عدد کاهش در حد مجاز (سلامت) و بر روی عدد ۷۴ قرار دارد.
رستگاری به افزایش آلاینده منواکسید کربن از ۲۴ به ۳۷ نسبت به روز گذشته اشاره و اظهار کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نیز در همین مدت از ۵۷ به ۵۰ کاهش داشته است.
وی افزود: ایستگاه های اقدسیه (منطقه ۱)، شهرداری منطقه ۱۵و پارک شکوفه (منطقه ۱۴) با شاخص اعداد ۱۱۴، ۱۰۹ و ۱۰۷ آلوده ترین نقاط جوی شهرستان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های دانشگاه شهیدبهشتی، پونک و گلبرگ در مناطق ۱، ۵ و ۸ نیز با شاخص اعداد ۴۵، ۵۴ و ۵۸ سالم ترین نقاط جوی شهر تهران دراین بودند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/xzb65

دیدگاه‌تان را بنویسید:

5 × 4 =