کیفیت هوای تهران سالم است

کافه ترافیک | نارمک

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران نسبت به روزگذشته تغییر محسوسی نیافت و در شرایط سالم باقی ماند.

محمد رستگاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.

وی افزود: میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با یک عدد افزایش در حد مجاز (حد سلامت) بوده و بر روی عدد ۸۴ قرار گرفت.

رستگاری گفت: در همین مدت میزان غلظت آلاینده های منواکسید کربن از ۳۴ به ۳۸ و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۵۸ به ۶۰ افزایش داشتند.

وی افزود: ایستگاه های اقدسیه (منطقه ۱) با شاخص عددی ۱۱۹ و ستاد بحران (منطقه ۷) و شهرداری منطقه ۱۵ هر دو با عدد ۱۱۷ آلوده ترین نقاط جوی شهرستان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پیروزی، دانشگاه شهیدبهشتی و مسعودیه در مناطق ۱۳، ۱ و ۱۵ با شاخص اعداد ۵۳، ۵۷ و ۶۱ سالم ترین هوا را در این مدت داشتند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *