کیفیت هوای تهران سالم است

شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با اندکی کاهش آلاینده ها در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت ۲۴ گذشته منتهی به ساعت هشت امروز با سه عدد کاهش در حد مجاز بوده و بر روی عدد ۸۳ قرار گرفته است.

وی با اشاره به افزایش میانگین غلظت آلاینده منواکسید کربن از ۲۴ به ۳۸ افزود: به رغم این افزایش، در این مدت میزان غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۶۷ به ۵۶ کاهش یافته است.

رستگاری گفت: ایستگاه های اقدسیه(منطقه ۱)، دانشگاه شریف (منطقه ۲) و ستاد بحران- منطقه ۷ با شاخص اعداد ۱۱۵، ۱۱۰ و۱۰۹ آلوده ترین نقاط جوی شهرستان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: برهمین اساس ایستگاه های دانشگاه شهیدبهشتی(منطقه ۱)،پیروزی(منطقه ۱۳) و پونک(منطقه ۵) با شاخص اعداد ۴۹، ۵۴ و۶۰ کمترین آلاینده های جوی را در بین مناطق شهر تهران در این مدت داشتند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی ) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/besc8

دیدگاه‌تان را بنویسید:

4 × 1 =