کیفیت هوای تهران سالم است

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت که شاخص کیفیت هوای تهران بدون تغییر نسبت به روز گذشته در شرایط سالم باقی ماند.

محمد رستگاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار دارد.
وی گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، نسبت به روز گذشته بدون تغییر در حد مجاز(سلامت) بوده و بر روی عدد ۹۳ ثابت باقی ماند.
رستگاری با اشاره به کاهش دیگر آلاینده های جوی در ۲۴ ساعت گذشته گفت: میزان میانگین غلظت آلاینده های منواکسید کربن از ۳۷ به ۲۱ و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۶۴ به ۶۱ کاهش یافته اند.
وی افزود: ایستگاه های پارک رز، اقدسیه و ستاد بحران در مناطق ۲۲، ۱ و ۷ با شاخص اعداد ۱۶۶، ۱۱۱ و ۱۱۰ آلوده ترین نقاط جوی شهرستان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پونک، گلبرگ و دانشگاه شهیدبهشتی در مناطق ۵، ۸ و ۱ با شاخص اعداد ۶۲، ۶۶ و ۶۹ سالم ترین هوا را دراین مدت داشتند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *