کیفیت هوای پایتخت در آستانه شرایط ناسالم قرار گرفت

سه‌شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای پایتخت همچون روز گذشته با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۰۰ در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

محمد رستگاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.

وی گفت: در همین مدت میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن از ۳۴ به ۲۲ و ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۶ به ۶۵ کاهش یافته است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: ایستگاه های شادآباد (منطقه ۱۸) با ۱۲۹، ستاد بحران (منطقه هفت) با ۱۱۸ و اقدسیه (منطقه یک) با ۱۱۷ آلوده ترین مناطق پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

به گفته رستگاری ایستگاه های پونک (منطقه پنج)، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه یک) و پیروزی (منطقه ۱۳) به ترتیب با ۶۱، ۶۷ و ۶۸ سالم ترین نقاط جوی در این مدت بوده اند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/3vhv5

دیدگاه‌تان را بنویسید:

دو + 16 =