۱.۵ میلیون سفر شهری در سال ۹۴ با دوچرخه انجام شد

کافه ترافیک | نارمک

دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ – همشهری آنلاین

سال گذشته ۱.۵ میلیون سفر درون‌شهری تهران با دوچرخه انجام شد که ۵۰ درصد کاملا تفریحی بوده و از ۵۰ درصد باقی ۲۰ درصد سفر کاری و ۳۰ درصد سفر شخصی بوده است.

براساس اطلاعات منتشره از سوی دفتر محیط‌زیست معاونت ترافیک شهرداری، بیشتر این سفرها در مناطق ۸ و ۱۲ صورت گرفته است.
سیدنواب حسینی‌منش، مدیر حمل‌ونقل پاک شهرداری تهران با بیان اینکه این رقم سفر با دوچرخه در میان ۱۸میلیون سفر روزانه در تهران رقم بالایی نیست، گفت: به هر شکل باید فرهنگ دوچرخه‌سواری در پایتخت نهادینه شود. مدیریت شهری مانند گذشته سیاست دور تا دور را دنبال نمی‌کند، زیرا امکان‌پذیر نیست، اما تلاش شده در مناطق پرکشش، این اتفاق بیفتد. حسینی‌منش با تأکید بر اصلاح سیاست‌های گذشته درخصوص دوچرخه‌سواری گفت:

از اعتباری که برای توسعه دوچرخه‌سواری در پایتخت درنظر گرفته شده، ۴میلیارد تومان صرف ایجاد جایگاه پیشرفته دوچرخه شده و ۴میلیارد تومان نیز صرف خرید دوچرخه‌های ۳سرعته با کیفیت بالا از کشورهای اروپایی شده است. وی با بیان اینکه در دنیا به‌دلیل آنکه معابر فراخی دارند، امکان ایزوله کردن یک لاین برای دوچرخه‌سواران وجود دارد، گفت:

در تهران ما چنین امکانی را نداریم، بنابراین در مناطق ۶، ۷، ۱۱ و ۱۲ که بیشترین جاذب سفر را دارند و مراکز دانشگاهی و بازار و وزارتخانه‌ها در آنجا قرار دارند، لاین‌های ویژه دوچرخه را پیش‌بینی کردیم. مسیر کریم‌خان- بلوار کشاورز، مسیر طالقانی-انقلاب، جمهوری و امام خمینی، ایستگاه‌های مترو و اتوبوس نقاطی هستند که به‌عنوان نقاط پرمخاطب برای دوچرخه‌سواران پیش‌بینی شده‌اند.

به گفته حسینی‌منش، به‌زودی بردهایی از کشور تایلند وارد می‌شوند و رک‌های دوچرخه که در معابر نصب شده‌اند فعال خواهد شد و به دوچرخه‌های با کیفیت نیز مجهز می‌شوند. در پی اصلاح سیاست‌های گذشته توسعه دوچرخه‌سواری در پایتخت هم‌اکنون ۵خط ویژه برای دوچرخه در تهران تعریف شده است. حسینی‌منش تأکید کرد: از سال ۹۳ که فاز جدید توسعه دوچرخه‌سواری در تهران اجرایی شد، اجازه توسعه خانه دوچرخه را ندادیم و آن را روی عدد ۱۵۷ ثابت نگاه داشتیم. همچنین با یک مدیریت یکپارچه تلاش کردیم ضعف‌ها را برطرف کنیم‌. ‌

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/bhx61

دیدگاه‌تان را بنویسید:

4 × دو =