۶۰۰ گدای خارجی در تهران جمع آوری شد

چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ – خبرگزاری ایرنا

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۷ تهران از شناسایی و جمع آوری ۶۰۰ تبعه خارجی که در این منطقه اقدام به تکدی گری می کردند خبر داد.

عقیل منصوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد گدا با ملیت پاکستانی و افغانی در طرح ضربتی جمع آوری متکدیان در پایتخت از تاریخ ۱۶ تا ۱۸ مرداد ماه جمع آوری شدند.

وی گفت: رایزنی های لازم برای بازگرداندن این افراد به کشورهای متبوع خود از طریق کنسولگری کشورهایشان در حال انجام است.

منصوری با اشاره به اینکه شهرداری منطقه ۱۷در تلاش برای کاهش متکدیان و کنترل آسیب های اجتماعی است خاطرنشان کرد: افزایش تکدی گری در سالیان اخیر باعث شده که چهره ناخوشایندی را از پایتخت ببنیم که امیدواریم با همکاری ادرات دولتی و خصوصی در این امر، بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی از بین برده شود.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۷ از جمع آوری معتادان متجاهر در این منطقه خبرداد و گفت: پس از جمع آوری این معتادان، آنها را برای ترک مواد مخدر و برگشت توان جسمی و روحی در مراکز توانمند سازی فعال این منطقه قرنطینه می کنیم.

منصوری افزود: در این مراکز توانمند سازی گروه های پزشکی، مشاوران روانشناسی همه روزه خدمات و شرایط درمان را برای معتادان مرد در نظر می گیرند.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۷ تصریح کرد: بزرگترین مرکز بهاران در پایتخت در این منطقه قرار دارد که می تواند روزانه ۳۰۰ معتاد مرد را پذیرش و درمان کند.

لینک کوتاه: https://tehdooni.com/63535

دیدگاه‌تان را بنویسید:

20 − نه =