سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ثبت نام برای دریافت آرم طرح ترافیک سال ۹۷ انجام نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، در اطلاعیه‌ای که از سوی سازمان حمل و نقل و ترافیک منتشر شده، با اشاره به سوالات مکرر شهروندان درباره طرح ترافیک جدید و توقف ثبت‌نام آرم‌های سابق، آمده است: لایحه پیشنهادی شهرداری تهران برای تغییر شیوه صدور اجازه ورود به محدوده‌ها، در آستانه ارائه به شورای اسلامی شهر تهران برای بررسی و تصویب است.

این سازمان از عموم کارشناسان و صاحبنظران دعوت کرده است که با اطلاع کامل از ابعاد و جنبه‌های مختلف این طرح، نقدها و نظرات خود را برای اصلاح مشکلات احتمالی اجرای آن اعلام کنند.

در این اطلاعیه از همه اظهارنظرکنندگان خواسته شده است که به جای منافع شخصی و گروهی، منافع عموم مردم را مدنظر قرار دهند و کمک کنند که شرایطی عادلانه‌تر برای مردم تهران فراهم شود و به سمت شهری با ترافیک و آلودگی کمتر حرکت کنیم.

متن این اطلاعیه بدین شرح است:

« سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به سوالات مکرر شهروندان محترم درباره طرح ترافیک جدید و توقف ثبت‌نام آرم‌های سابق، به اطلاع عموم مردم می‌رساند که با توجه به برنامه جدید شهرداری برای تغییر شیوه اجرای طرح ترافیک که با هماهنگی نهادهای ذیربط در حال طی مراحل قانونی است، ثبت‌نام برای دریافت آرم طرح ترافیک سال ۱۳۹۷ انجام نخواهد شد. بر اساس طرح جدید، شهروندان نیازی به خرید سالانه آرم طرح ترافیک ندارند و بر اساس ضوابطی که بعد از تصویب نهایی اعلام خواهد شد، می‌توانند با پرداخت عوارضی که میزان آن توسط شورای محترم اسلامی شهر تهران تصویب خواهد شد، وارد محدوده طرح ترافیک شوند.

لایحه پیشنهادی شهرداری تهران برای تغییر شیوه صدور اجازه ورود به محدوده‌ها در آستانه ارائه به شورای شهر تهران برای بررسی و تصویب است. جزییات طرح پیشنهادی شهرداری تهران نیز در هفته‌های اخیر از طریق رسانه‌های گروهی به اطلاع مردم رسیده است. بدیهی است که بر اساس قانون، جزییات و نرخ‌های اعلام‌شده تاکنون قطعی نیست و اختیار تغییر آنها با اعضای شورای شهر است. در همین فرصت، از عموم شهروندان و به ویژه کارشناسان و صاحبنظران نیز دعوت می‌کنیم که شهرداری را از نقدها و نظرات خود درباره این طرح بهره‌مند سازند تا برای اصلاح مشکلات احتمالی آن در مقام اجرا اقدام شود. جای این گلایه از برخی مسئولان سابق و معدودی از ارباب جراید نیز باقی است که بدون اطلاع کامل از ابعاد و جنبه‌های مختلف این طرح، به طرح ابهاماتی پرداختند که پاسخ آنها در توضیحاتی که تاکنون از سوی مدیران شهرداری تهران اعلام شده، وجود داشته است.

سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به صراحت اعلام می‌کند که در دوره مدیریت جدید، توزیع کارت‌های شناور طرح ترافیک به‌طور کامل متوقف شده و ۶۴۲ کارت باقی‌مانده از قبل نیز باطل شده است. بعد از این هم پرونده کارت‌های شناور که صدور و توزیع آنها از اساس با ابهام قانونی مواجه بوده و مراجع نظارتی هم بر ممنوعیت آن تاکید دارند، برای همیشه بسته خواهد شد. در طرح جدید هم برخلاف آنچه برخی ادعا کرده‌اند، هیچ تبعیضی بین مدیران شهرداری با دیگران وجود نخواهد داشت و عوارض خودروهای مدیران همه ارگان‌ها با آحاد مردم برابر خواهد بود.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، شهرداری تهران در طرح ترافیک جدید قصد دارد ضابطه را برای همیشه جایگزین رابطه کند و در حذف سلیقه‌مداری و قدرت ناشی از اعطای آرم به این و آن پیشقدم شود. البته این تصمیم دشواری است که موفقیت در آن نیازمند همراهی نهادهای مختلف، اصحاب رسانه‌ها و همه کسانی است که به نوعی در این باره به ابراز نظر می‌پردازند. لذا از همه اشخاص و نهادهایی که در این باره اعلام موضع می‌کنند، می‌خواهیم به جای منافع شخصی و گروهی، منافع عموم مردم را مدنظر قرار دهند و کمک کنند که شرایطی عادلانه‌تر برای مردم تهران فراهم شود و به سمت شهری با ترافیک و آلودگی کمتر حرکت کنیم.»

شهریار افندی زاده، قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، با اشاره به طرح ترافیکی جدید به تشریح جزئیات آن پرداخت و گفت: درطرح جدیدی که قرار است از ۱۵ فروردین ماه پس از اخذ مجوزات قانونی اجرایی شود، محدوده سابق طرح ترافیک به نام «محدوده سبز» و محدوده سابق زوج و فرد که طرح کاهش در آن اجرا می‌شود نیز «محدوده آبی» نامگذاری می شود.

وی با بیان اینکه براساس این طرح اجازه ورود به دو حریم سبز و آبی شهر تهران، از سال ۹۷ بر اساس ضوابط جدید صادر خواهد شد، گفت: این طرح با ارائه تسهیلات بیشتر برای عموم شهروندان و در جهت مدیریت ترافیک و کنترل آلودگی‌ها است که در این شیوه، در دو محدوده قبلی، ضوابط جدیدی درنظر گرفته می‌شود که حق ورود وسائل نقلیه شهروندان به محدوده را با ضوابط مشخص و آشکار به همه شهروندان اختصاص می‌دهد. در واقع خودروهای دولتی و سهمیه‌ای نیز پس از تصویب اجرای طرح جدید مانند سایر مردم بابت ورود به محدوده طرح ها هزینه پرداخت می‌کنند.

افندی زاده با بیان اینکه هزینه ورود به محدوده طرح ترافیک برای عموم مردم، به طور متوسط کمتر از وضع فعلی (۴۰ هزار تومان) خواهد شد گفت: در طرح پیشنهادی جدید برای کنترل ترافیک عصرگاهی علاوه بر زمان ورود خودروها به محدوده به زمان خروج نیز توجه شده است و خودروهایی که در ساعت اوج صبح وارد محدوده شده و قبل از ساعت ۱۶ از این مناطق خارج شوند ۳۳ درصد هزینه کمتری پرداخت خواهند کرد.

قائم مقام معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه همانند اکثر کشورهایی که تجربه اجرای طرح‌های مشابه دارند در روزهای پنجشنبه به کلی محدودیت‌های طرح ترافیک برداشته می‌شود افزود: پیش‌بینی می‌شود که با این تغییر هم انگیزه برای ورود به محدوده برای روزهای شنبه تا چهارشنبه کاهش یابد و هم ترافیک سنگین ساعات بعد ازظهر پنجشنبه در طول ساعات صبح تا عصر توزیع و روان شود. بدین ترتیب شهروندان می‌توانند از این فرصت هفتگی برای دسترسی رایگان و هدفمند به محدوده طرح استفاده کنند.

همه شهروندان مجاز به ورود به محدوده هستند، اما…

وی با بیان اینکه به جای صدور مجوز طرح ترافیک برای افراد مشخص و سهمیه ای، همه شهروندان مجازند وارد محدوده شوند، گفت: حتی اگر تردد شهروندان اندک و در حد نیاز با خودروهای سالم‌ و ترجیحا در ساعات غیر اوج ترافیک باشد، هزینه‌های کمتری پرداخت می‌کنند.

وی توضیح داد: تمامی هزینه‌ها، با پیشنهاد شهرداری تهران است که درصورت تصویب اجرایی می شود. برای تعیین مبلغ هزینه‌ای که برای ورود به محدوده طرح در نظر گرفته می شود، ضرایب موثری در نظر گرفته شده است که به عنوان مثال: هزینه تردد در ساعات غیر اوج ترافیک یک سوم هزینه تردد در ساعات اوج ترافیک خواهدبود، یا داشتن گواهی معاینه فنی برتر به معنای برخورداری از تخفیف ۲۰ درصدی است.

به گفته افندی زاده بر اساس پیشنهاد تهیه شده، عوارض ورود به محدوده سبز بر حسب ساعت ورود و خروج و میزان آلایندگی خودروها، حدودا بین ۹ تا ۳۶ هزار تومان خواهد شد و عوارض تردد در محدوده آبی نیز بر حسب همین متغیرها روزانه حدودا بین ۳ تا ۱۲ هزار تومان خواهد بود.

وی با بیان اینکه بر اساس الزامات قانونی پیش بینی شده شهرداری تهران درآمد حاصل از این طرح را صرف تقویت زیر ساخت‌های حمل و نقل عمومی ‌می‌کند گفت: شهرداری درباره هزینه کرد این درآمدها به شهروندان گزارش می دهد و قطعا طرح موجب توسعه حمل و نقل عمومی در بلند مدت می‌شود که به کاهش آلودگی هوا و تسهیل کنترل ترافیک هم کمک می‌کند چراکه در واقع در این طرح از افرادی که با خودروی شخصی وارد محدوده‌های سبز و آبی می‌شوند، عوارض اخذ می‌شود و صرف ایجاد سهولت تردد برای کسانی می شود که خودروی خود را کنارمی‌گذارند و با وسیله عمومی سفر می‌کنند.

تشریح پرداخت عوارض ورود به محدوده سبز و آبی

قائم مقام معاونت حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه اجرای این طرح مبتنی بر ابزارهای جدید اینترنتی و پرداخت آنلاین باید باشد گفت: به این صورت که هر فردی یک حساب کاربری برای خود ایجاد خواهد کرد و به میزان دلخواه آن را شارژ می‌کند و در صورت ورود به محدوده های طرح، هزینه آن به صورت خودکار بر اساس تعرفه و ضرایب تعیین شده مبلغ عوارض محاسبه و از حساب او کسر و صورتحساب او به روز می شود. این حساب کاربری بااستفاده از اپلیکیشن ها خواهد بود که جزییات آن متعاقباً اعلام می شود.

وی ادامه داد: در صورت شارژ نبودن حساب کاربری، خودرو به محض ورود به محدوده جریمه نخواهد شد بلکه تا ساعت ۲۴ روز بعد فرصت دارد تاحساب کاربری خود را شارژ کند و گرنه علاوه بر اینکه عوارض را باید پرداخت کند جریمه نیز خواهد شد.

در طرح جدید پیشنهادی سهمیه‌ها برداشته می شود

به گفته افندی زاده برای ساکنان محدوده طرح ترافیک نیز این امکان فراهم شده است که تا ساعت ۸:۳۰ صبح از محدوده طرح خارج شوند بدون اینکه جریمه شوند.

وی با اشاره به سهمیه جانبازان و بیماران خاص در صدور آرم های طرح ترافیک افزود: سهیمه جانبازان در حال حاضر به کمتر از ۱۰ درصد از جانبازان بالای ۲۵ درصد اختصاص می یابد و در طرح جدیدپیشنهادی این سهیمه مثل همه سهمیه‌ها برداشته می شود و شرایط برای همه جانبازان برابر خواهد شد؛ برای این گروه پیشنهاد تخفیف ۵۰ درصدی در نظرگرفته شده است که می تواند با کمک اعتبارات دولت ۵۰ درصد باقی مانده به حساب این عزیزان منظور شود.

تسهیلات ویژه برای خودروهای پاک

افندی زاده با بیان اینکه در طرح جدید برای استفاده از خوردهای پاک (هیبریدی ـ برقی) و همچنین دریافت معاینه فنی برتر، تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است گفت: شهروندان تا حد امکان به سمت استفاده از خودروهای با کیفیت و کمتر آلاینده گرایش یابند. به نحوی که تخفیف عوارض خودروهای هیبریدی و برقی ۹۰ درصد و خودروهای دارای معاینه فنی برتر ۲۰ درصد پیشنهاد شده است.

وی با بیان اینکه این طرح در بازه زمانی ۶:۳۰ صبح تا ۱۹ عصر اجرا می شود گفت: ساعات قبل از ۱۰ صبح و بعد از ساعت ۱۶ عصر، ساعات اوج ترافیک تعریف می‌شود و بازه زمانی ۱۰ تا ۱۶ ، ساعت غیر اوج است و برای ورود و خروج متوالی در ساعات اوج ضریب ۱.۵؛ برای ورود و خروج در ساعات غیر اوج ضریب ۰.۵ و در صورتی که ورود در ساعت اوج و خروج در ساعت غیر اوج باشد ( یا بالعکس) ضریب ۱ اعمال می‌شود.

افندی زاده با بیان اینکه ضریب آلایندگی برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر ۰.۸ برای خوردهای برقی و هیبریدی ۰.۱ تعیین و پیشنهادشده است گفت: یعنی خودروهای پاک از ۹۰ درصد و خودروهای دارای معاینه فنی برتر از ۲۰ درصد تخفیف برخوردارند. همچنین شارژ پلاک خودروها از قبل به معنای تخفیف ۲۰ درصدی (‌ضریب ۰.۸) است و پرداخت تا ساعت ۲۴ روز بعد از ورود با ضریب ۰.۹ (‌تخفیف ۱۰ درصدی) محاسبه‌ می‌شود و در صورتی که عوارض در مهلت قانونی پرداخت انجام نشود، این ضریب ۱ ( بدون تخفیف) خواهد بودو به عنوان بدهی خودرو ثبت می‌شود. به علاوه ورود خودرو غیرمجاز خواهد بود و مشمول جریمه نیز خواهد شد.

شهریار افندی‌زاده، قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک، صبح امروز در نشست خبری که به منظور تشریح طرح جدید ترافیک برگزار شد با بیان اینکه حدود سه ماه است که تیم کارشناسی معاونت حمل و نقل بررسی ابعاد طرح جدید را در دستور کار قرار داده است، گفت: طرح جدید علاوه بر اینکه باعث افزایش عدالت در جامعه می‌شود، موجب کاهش تخلفات و همچنین کاهش فروش موتورسیکلت و همچنین بستری جدید برای قیمت گذاری است.

وی با بیان اینکه محدوده طرح ترافیک به محدوده سبز و محدوده زوج و فرد به محدوده آبی تغییر نام خواهد داد، تصریح کرد: در طرح جدید چند شاخص عمده همچون مدیریت میزان تردد، مدیریت زمان تردد و … در نظر گرفته شده است.

افندی زاده با بیان اینکه یک فرمول با تعیین ضرایب مختلف همچون ضریب مکانی، ضریب هزینه، ضریب ویژه، ضریب آلایندگی و … در نظر گرفته شده است، افزود: مثلا ضریب مکانی محدوده سبز ۱.۵ است، محدوده آبی نیم و محدوده سفید ضریبش صفر است.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح به نفع مردم است تصریح کرد: بر اساس فرمولی که هنوز به تأیید شورای شهر نرسیده حداقل پرداختی مردم در محدوده سبز یا طرح ترافیک ۹۶۰۰ تومان است که اگر در ۲۲۶ روز که این طرح اجرا می‌شود ضرب کنیم حدود دو میلیون و ۱۶۹ هزار تومان می‌شود.

قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک با بیان اینکه حداکثر پرداختی مردم در محدوده سبز بر اساس ضرایب ۳۶ هزار تومان است، گفت: در حال حاضر آرم طرح ترافیک ۴۰ هزار تومان است.

افندی‌زاده همچنین حداقل پرداختی در محدوده زوج و فرد یا آبی را ۳۲۰۰ تومان اعلام کرد و حداکثر ۱۲ هزار تومان خواهد بود.

وی با بیان اینکه این طرح پنجشنبه‌ها و روزهای تعطیل رسمی اجرا نمی‌شود، گفت: زمان اجرای طرح ۲۲۶ روز و از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۹ خواهد بود و همچنین برای افرادی که خانه‌هایشان در محدوده سبز و آبی قرار دارد تا ساعت ۸:۳۰ فرصت داده شده تا از منطقه خارج شوند.

وی همچنین با بیان اینکه کارتی برای شهروندان در نظر گرفته می‌شود که برای پرداخت عوارض باید آن را شارژ کنند، تصریح کرد: ضریب زمان پرداخت نیز در تعیین عوارض موثر است به گونه‌ای که اگر افراد کارت‌شان خالی باشد این مسئله در حساب جاری آنها ثبت خواهد شد و این فارغ از جریمه است.

وی با بیان اینکه طرح ترافیک بیش از ۳۸ سال است که در حال اجراست و معایب و اشکالات زیادی دارد، گفت: اهداف ایجاد محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد، “کاهش حجم ترافیک، بهبود شاخص ترافیکی، کاهش آلایندگی، افزایش بهره‌وری از سیستم حمل و نقل و همچنین تشویق شهروندان به استفاده از حمل و نقل عمومی بود که البته در آبان سال ۵۸ تنها برای ساعت ۶:۳۰ تا ۱۰ صبح مصوب شد و سال بعد آن از صبح تا پنج عصر توسعه یافت و از سال ۸۴ نیز محدوده زوج و فرد هم ایجاد شده است.

قائم مقام معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه باید طرح جدیدی به جای طرح ترافیک ارائه کنیم، گفت: شهرهای مختلفی همچون سنگاپور، استکهلم، میلان، لندن، اسلو و … در راستای کاهش محدودیت‌ها این طرح را ارائه کردند که اخذ عوارض‌شان را بر اساس شاخص‌های مختلفی از جمله زمان، مکان و … تعیین می‌کنند که حتی در برخی مواقع محاسبه عوارض متغیر است.

وی با بیان اینکه این طرح جدید ترافیکی در دنیا به سه شیوه پول اخذ می‌کند، تصریح کرد: در یک شیوه قیمت عوارض یکسان است همچون لندن که در تمام ساعات روز و شب و همچنین سال عوارض قیمت یکسانی دارد اما در برخی کشورها اخذ عوارض متغیر و بر اساس اوج ساعت ترافیک است و در شیوه سوم بر اساس آلایندگی خودروها عوارض دریافت می‌شود که در طرح جدید پایتخت ما به شیوه دوم و سوم که همان اخذ عوارض متغیر بر اساس پیک ساعت ترافیک و همچنین آلایندگی خودروها توجه کردیم.

وی با بیان اینکه طرح ترافیک ۳۲ کیلومتر مساحت دارد که بیش از ۵۶۳ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند، گفت: به طور متوسط و بدون در نظر گرفتن تردد خودروهای پلاک عمومی و تاکسی‌ها روزانه بیش از ۱۰۴ هزار خودرو در محدوده طرح ترافیک تردد می‌کنند و این در حالیست که مساحت محدوده زوج و فرد ۸۸.۵ کیلومتر مربع است و به ۱۰ بزرگراه منتهی می‌شود که ۱۳.۷ درصد جمعیت تهران در این محدوده زندگی می‌کنند اما حجم ورودی به این محدوده ۴۹۵ هزار خودرو است.

وی با بیان اینکه طرح ترافیک فعلی ناعادلانه است، گفت: ۱۱۸ هزار آرم وجود دارد که ۲۰ هزار آرم آن روزانه است و مابقی آرم‌ها یا شناور و یا سالیانه است که یا داده می‌شود و یا افراد آنها را خریداری می‌کنند. همچنین وجود محدوده طرح ترافیک سبب افزایش سرانه موتورسیکلت، کاهش سطح امنیت محلی، ایجاد شغل‌های کاذب با موتور، تمایل به زندگی در خارج از محدوده و همچنین افزایش تخلفات و افزایش سرانه مالکیت خودرو را ایجاد کرده است چرا که ممکن است هر خانواده‌ای یک خودروی پلاک فرد و یک پلاک زوج داشته باشد اما در طرح جدید تمام این موضوعات در نظر گرفته شده است.

افندی زاده با بیان اینکه یک فرمول برای تعیین قیمت عوارض طرح جدید تعیین شده است، گفت: در این فرمول مبلغ پایه، ضریب مکان، ضریب زمان و … در نظر گرفته شده است که بر این اساس بر اساس ضریب مکان، محدوده طرح ترافیک که محدوده سبز تعیین می‌شود ضریب ۱.۵ داشته و محدوده زوج و فرد که همان محدوده آبی خواهد بود. ۰.۵ نیز خواهد داشت و سایر محدوده‌ها نیز محدوده سفید بوده و ضریب صفر خواهند داشت.

وی در خصوص ضریب زمانی نیز گفت: اگر ورود خودروها بین ساعت ۶:۳۰ الی ۱۰ باشد و خروج‌شان هم قبل از ساعت ۱۶ باشد برای آنها ضریب یک در نظر گرفته می‌شود و اگر ورود خودروها بین ساعت ۱۰ الی ۱۶ باشد اما بعد از ساعت ۱۶ از محدوده خارج شوند باز هم ضریب‌شان یک خواهد بود.

افندی زاده افزود: اگر ورود خودروها بین ساعت ۱۰ تا ۱۶ باشد؛ اما قبل از ساعت ۱۶ خارج شوند ضریب‌شان نیم و اگر خودروها از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۰ وارد محدوده شده اما بعد از ساعت ۱۶ از محدوده خارج شوند ضریب‌شان ۱.۵ خواهد بود که بر این اساس ضرایب زمانی مشخص خواهد شد.

وی همچنین درباره ضریب آلایندگی نیز گفت: خودروهای هیبریدی و برقی نیز ضریب ۰.۱ خواهند داشت و خودروهایی که دارای معاینه فنی برتر هستند ضریب ۰.۸ خواهند داشت و سایر خودروها نیز ضریب یک دارند.

قائم مقام معاون حمل و نقل و ترافیک همچنین در مورد ضریب زمان پرداخت نیز گفت: یک کارتی در نظر گرفته می‌شود که اگر افراد آن را از پیش شارژ کنند، ضریب زمان برای آنها که پیش پرداخت دارند ۰.۸ خواهد بود و ضریب پرداخت تا ۲۴ ساعت بعد ۰.۹ خواهد بود و عدم پرداخت علاوه بر اینکه ضریب یک خواهد داشت به عنوان جریمه و بدهی نیز برای آنها لحاظ خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه مصوبات شب گذشته کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا برای فردا (۱۱ دی ماه) نیز به قوت خود باقی است، اظهار کرد: مهدهای کودک، پیش‌دبستانی و مقاطع تحصیلی ابتدایی مدارس تهران و ری، ورامین، شهریار، شمیرانات، قدس، قرچک، پاکدشت و ملارد همچنین مدارس ابتدایی و متوسطه استثنایی در این شهرستان‌ها فردا تعطیل خواهد بود.

کیومرث کلانتری با اشاره به اینکه بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از نیم میکرون فراتر از حد مجاز و بیانگر شرایط ناسالم است، افزود: بر همین اساس هماهنگی‌های لازم اعضای کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا جهت اخذ تصمیمات لازم به انجام رسید.

وی با اشاره به اینکه محدودیت اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل به استثنای سرویس مدارس و ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک روزانه از سوی شهرداری تهران فردا نیز ادامه دارد، اظهارکرد: خدمات‌رسانی اورژانس تهران با آمادگی کامل برای شهروندان تهرانی در میادین و مراکز پر تردد ادامه‌دار است.

کلانتری با بیان اینکه دیگر مصوبات کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای تهران در روز قبل، مانند محدودیت فعالیت‌های عمرانی و جلوگیری از تردد خودروهای سبک و سنگین فاقد معاینه فنی و دودزا در سطح شهر تهران و توقف فعالیت معادن شن و ماسه، آسفالت و سیمان و تولید بتن نیز برای فردا همچنان به قوت خود باقی است، تاکید کرد: تردد کلیه کامیون‌ها در سطح شهر تهران به جز کامیون‌های حمل زباله و مواد سوختی و فاسد شدنی فردا ممنوع است.

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، دبیر کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوای تهران با اشاره به جلوگیری از انجام هرگونه فعالیت‌های ورزشی در فضای باز برای فردا از شهروندان خواست فعالیت‌های طولانی مدت در فضای باز را کاهش دهند و از انجام فعالیت‌های ورزشی خودداری کنند و افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان ازترددهای غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.

استاندار تهران از تعطیلی مدارس ابتدایی، پیش‌دبستانی و نیز مهدکودک‌های شهرستان‌های تهران، ورامین، ری‌ و کهریزک، شمیرانات، پاکدشت، شهریار، قرچک، قدس و ملارد در روز یکشنبه (۱۰ دی) خبر داد.

سیدمحمدحسین مقیمی در پایان جلسه‌ی کارگروه آلودگی هوای استان تهران، در تصریح مصوبات این جلسه گفت: فردا یکشنبه (۱۰ دی) علاوه‌بر مدارس ابتدایی، پیش‌دبستانی و مهدکودک‌ها، مدارس استثنایی در دو مقطع ابتدایی و متوسطه در شهرستان‌های تهران، ورامین، ری و کهریزک، شمیرانات، پاکدشت، شهریار، قرچک، قدس و ملارد تعطیل خواهند بود.

وی افزود: فردا همچنین طرح زوج و فرد از درب منازل اجرا خواهد شد و فروش روزانه‌ی مجوز طرح ترافیک انجام نخواهد شد و همچنین از تردد خودروهای سبک و سنگین بدون معاینه فنی و دودزا جلوگیری می‌شود. همچنین فعالیت‌های عمرانی در سطح شهر تهران متوقف خواهد شد.

وی تاکید کرد: فعالیت معادن شن و ماسه و همچنین فعالیت‌های بدنی در محیط‌های روباز نیز متوقف خواهد بود.

بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در فضاهای آموزشی و پرورشی استان تهران مشغول به تحصیل هستند که به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تهران تنها ۷۵ درصد از بافت مدارس در سطح استان تهران از ایمنی کافی برخوردار و مابقی نه تنها ایمنی لازم را ندارند که عمدتا فرسوده هستند.

به گزارش ایسنا، به گفته ورناصری،  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تهران عمده مدارس با بافت فرسوده شهر تهران در حاشیه جنوبی پایتخت و در مناطق ۱۲، ۱۱، ۹، ۱۵ و ۱۹ قرار دارند. همچنین در شهرستان‌های با قدمت بالا چون شهریار، ملارد و شهرری نیز مدارس فرسوده وجود دارند.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تهران در آخرین اظهار نظر خود درباره بافت فرسوده مدارس شهر تهران عنوان کرده است: «نزدیک به ۱۰۰۰ فضای آموزشی در تهران نیازمند تخریب و بازسازی هستند. اگرچه در شرایط معمولی جای نگرانی برای استفاده از این فضاها وجود ندارد، اما دغدغه ما برای وقوع احتمالی زلزله و حوادث غیرمترقبه است. وضعیت مدارس به هنگام بروز این حوادث نگران‌کننده خواهد بود.»

این درحالیست که احمد صادقی، رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در ۱۹ آذر ماه همزمان با  امضای تفاهم‌نامه فاز دوم اجرای طرح “مدرسه آماده ” اعلام کرد که براساس آمار آموزش و پرورش شهر تهران، حدود ۳۰ درصد مدارس پایتخت ناایمن است.

در ادامه این اظهارات دو هفته پیش نیز رییس آموزش و پرورش شهر تهران از ناایمن بودن ۷۰۰ مدرسه از ۲۵۰۰ مدرسه دولتی پایتخت (۲۸ درصد) خبر داده و گفته است که این مدارس باید تخریب و بازسازی شوند. ۱۰۰۰ مدرسه یا به عبارتی ۹۹۰۰ کلاس درس نیز نیاز به مقاوم‌سازی دارند.

 مقاومت ​فقیرانه سازه مدارس در تهران

رییس آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه در مدارس غیردولتی نیز شرایط چندان بهتر از مدارس دولتی نیست، اظهار کرده است: باید نسبت به ایمنی مدارس در شهر تهران اقدامات اساسی صورت بگیرد. تهران از لحاظ سازه و مدارس در برابر زلزله جزو فقیرترین شهرهای کشور است.

این درحالیست که در فروردین سال جاری ورناصری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس شهر تهران از تخریب و بازسازی ۶۰ مدرسه در تهران در سال جاری خبر داده و گفته است: به محض تخصیص اعتبارات، عملیات اجرایی را با هماهنگی آموزش و پرورش مناطق شروع خواهیم کرد.

ورناصری در این اظهارات خود ضمن بیان اینکه مجموعا بین ۵۰ تا ۶۰ فضای آموزشی را برای مقاوم سازی، تخریب و بازسازی در برنامه سال جاری داریم گفته است: «البته این برنامه به شرط تامین اعتبار عملیاتی می شود. اعتبارات اولیه دیده شده است، منتها به محض تخصیص اعتبارات، عملیات اجرایی را با هماهنگی آموزش و پرورش مناطق شروع خواهیم کرد.»

اجرای فاز دوم «طرح مدرسه آماده» با امضای تفاهم‌نامه میان سازمان مدیریت بحران و آموزش و پرورش تهران

«مدرسه آماده» طرحی است که با همکاری و امضای تفاهم نامه میان آموزش و پرورش و سازمان مدیریت بحران کشور با هدف افزایش آمادگی دانش آموزان، پرسنل و اولیای مدارس در زمان وقوع حوادث و سوانح آغاز شده است. حیدر کلهر ، معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان مدیریت بحران کشور و آموزش و پرورش پایتخت برای اجرای فاز دوم اجرای «طرح مدرسه آماده» در ۱۹ آذر ماه گفته است: «فاز نخست این طرح برای۱۰۰۰ مدرسه تعریف شد که تاکنون سند مخاطرات غیرسازه‌ای ۹۳۹ مدرسه تهیه و اجرا و امروز از آن رونمایی شده است.»

به گفته  معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران  ۱۵ هزار و ۸۰۰ نفر از پرسنل این ۹۳۹ مدرسه تحت ۱۶ ساعت آموزش قرار گرفتند. تهیه سند مخاطرات غیرسازه‌ای این مدارس نشان داده است که چه تعداد مدارس در گروه سبز یعنی مدارس با مخاطره کم، گروه زرد یعنی مدارس نیازمند اقدامات ابتدایی برای ایمن‌سازی و مخاطرات متوسط و گروه قرمز یعنی مدارس نیازمند اقدامات بیشتر با مخاطرات بالا هستند.

کلهر در ادامه  با بیان اینکه براین اساس ۱۷۳ مدرسه‌ای که در طرح نخست مدرسه آماده مورد ارزیابی قرار گرفتند، خطرپذیری کمتری دارند اضافه کرده است: ۵۴۲ مدرسه در وضعیت زرد یا همان خطرپذیری متوسط بوده و متاسفانه ۲۶۵ مدرسه نیز وضعیت قرمز دارند.طرح مدرسه آماده بخش‌های مختلفی همچون اردو، مانور، آموزش و… دارد و در بخش‌های مختلفی از آن علاوه بر آموزش به دانش‌آموزان و پرسنل مدرسه آموزش به والدین دانش‌آموزان نیز در دستور کار قرار دارد.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در ادامه از حضور ۵۰۰ مدرسه تهران در طرح مدرسه آماده در فاز دوم این طرح خبر داده و گفته است: طی یک سال آتی آموزش‌های لازم و ارزیابی‌ها در آن‌ها انجام خواهد شد.امیدواریم که به زودی موفق به اجرای این طرح در تمام مدارس تهران و در سراسر کشور شویم.

۳۰ درصد مدارس تهران غیرایمن هستند

دکتر احمد صادقی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز در خصوص امضای تفاهم‌نامه فاز دوم اجرای طرح “مدرسه آماده ”  اظهار کرده است: مدرسه آماده مدرسه‌ای است که بتواند خود را در مقابل مخاطرات طبیعی مختلف و همچنین مخاطرات انسان‌ساز ، آماده نگه دارد و از سوی دیگر پس از وقوع حادثه نیز ضمن آنکه متحمل کمترین خسارت می‌شود، خیلی سریع به حالت اولیه بازگشته و اصطلاحا تاب‌آوری بالایی داشته باشد.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت تشکیل گروه‌های مدیریت بحران در مدارس تاکید کرده و گفته است:  تمام مدارس ما ایمن نیستند و به هرحال در حوزه بحث سازه‌ای و غیرسازه‌ای مدارس غیرایمن داریم به طوری که براساس آمار سازمان آموزش و پرورش، حدود ۳۰ درصد مدارس شهر تهران غیرایمن هستند که این نیز آمار بالایی است.این گروه‌ها به ویژه در مدارس غیرایمن باید هرچه سریع‌تر تشکیل شود تا هم به پرسنل مدارس، هم به دانش‌آموزان و هم به اولیای آنها آموزش داده شود.

صادقی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح مدرسه آماده تهیه سندی برای شناسایی مخاطرات مدرسه و پیرامون مدرسه است، گفته است: در این طرح کارشناسانی از آتش‌نشانی، جمعیت هلال‌احمر و آموزش و پرورش با مدیریت بحران همکاری می‌کنند و  از سند مخاطرات غیرسازه‌ای حدود ۱۰۰۰ مدرسه رونمایی شده است. هدف گذاری اصلی مدیریت بحران در طرح مدرسه آماده، معطوف به مدارس ناایمن است. اقدامات ما برای مدارس ناایمن اقدامات غیرسازه‌ای است. در حوزه مقاوم‌سازی اقدامات دیگری در آموزش و پرورش در حال انجام است، اما عمده بحث ما معطوف بر آمادگی نیروی انسانی و تامین تجهیزات برای مقابله با حوادث است.

 فرسودگی مدارس شهر تهران؛ در وضعیت اسفناک

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش نیز پیش از وقوع زلزله اخیر تهران با اشاره به وضعیت اسفناک مدارس شهر تهران به لحاظ فرسودگی گفته که «با توجه به وجود گسل ها، بافت فرسوده و زلزله خیز بودن، تهران یک شهر نا ایمن است و اماکن آموزشی و درمانی آن باید دارای کاربرد به عنوان جایگاه مدیریت بحران باشند اما متاسفانه خود اماکن آموزشی و درمانی از نظر مقاوم سازی وضعیت اسفناکی دارند.»

 محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در این خصوص گفته است: امروز مدارس شهر تهران به لحاظ فرسودگی نسبت به کل کشور وضعیت بسیار وخیمی دارد و وضعیت سرانه های آموزشی آن بغرنج است.

شهردار تهران اعلام کرد: مردم در زمان وقوع زلزله از محله خود خارج نشوند چراکه این ترددها موجب می شود عملیات کمک رسانی با مشکل انجام شود. خواهش دوم من مربوط به مراجعه به پمپ بنزین ها است. بسیار عجیب است که زلزله اتفاق بیفتد و مردم در پمپ بنزین ها باشند. این کار بسیار خطرناکی است که هفته پیش از سر گذرانیدم.

به گزارش ایسنا،  محمدعلی نجفی در جریان تشکیل  جلسه ستاد بحران با اشاره به تجربه زلزله هفته گذشته در ملارد و هماهنگی صورت گرفته میان دستگاه های مسئول، گفت: تجربه بار اول به ما کمک فراوانی کرد؛ چرا که به مجرب وقوع پس لرزه شب گذشته هر دستگاهی می دانست چه کاری باید انجام دهد و اقدامات خود را بلافاصله انجام داد.

وی با اشاره به دستور العمل ۱۰ ماده‌ای ستاد مدیریت بحران شهر تهران که در جلسه گذشته این ستاد مورد تصویب قرار گرفته بود، تصریح کرد: بر اساس این دستورالعمل تمامی دستگاه‌های مسئول موظف هستند نیازهای خود را برای اجرای ماموریت‌هایی که در مصوبه سال ۸۹ دولت بر عهده آنها گذاشته شده است، اعلام کنند؛ از این رو تمامی دستگاه ها باید طبق زمانبندی اعلام شده بررسی های لازم را صورت داده و نیازهای خود را به شورای هماهنگی مدیریت بحران اعلام کنند تا مورد جمع بندی قرار گیرد.

به گفته نجفی آن بخش از نیازهای دستگاه ها که در اختیار شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران و شهرداری تهران خواهد بود در اسرع وقت برطرف خواهد شد و سایر ملزومات مورد نیاز نیز در دولت و مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد تا حداقل نیازهای دستگاه ها برای اجرای ماموریت های محوله در زمان بروز بحران تامین شود.

وی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی دراز مدت و پیاده سازی سیستم علمی برای مدیریت بحران شهر تهران، تاکید کرد: به جز اقدامات دستگاه های مسئول همچون هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی و … ضروری است برای سازماندهی گروه های مردمی در زمان وقوع بحران نیز اقدام کنیم تا مشخص شود گروه های اول، دوم و سوم مردمی بر حسب نوع حادثه، به چه صورت فراخوان داده می شوند.

شهردار تهران بر ضرورت اولویت بندی اقدامات دستگاه های مسئول در زمان بروز بحران نیز تاکید کرد و گفت: برای هر دستگاهی باید وظایف محوله بر حسب نوع اولویت آنها تعریف شود تا در زمان بروز بحران، امکان مدیریت وجود داشته باشد.

به گفته نجفی در صورت تهیه این دستورالعمل جامع، امکان اجرای آن در تمامی شهرهای کشور با تغییرات کوچک فراهم خواهد بود تا هر دستگاهی وظیفه خود را به درستی بداند.

نجفی با بیان اینکه افسران کشیک همه دستگاه ها و نهادها پس از وقوع زلزله کاملا آمادگی داشتند، گفت: به محض وقوع زلزله دستگاه ها بدون آنکه چیزی به آنها ابلاغ شود، اقدامات خود را انجام دادند.

به گفته شهردار تهران، شهروندان پس از زلزله شب گذشته آرامش بیشتری نسبت به هفته گذشته نشان دادند.

نجفی در توضیح مختصات زلزله شب گذشته افزود: این زلزله در انتهای گسل اشتهارد رخ داد. در این گسل هنوز تنش لرزه‌ای به چشم می خورد و مردمی که در محدوده این گسل به خصوص ملارد سکونت دارند ، باید آمادگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در گسل شمال تهران هیچ تنش و لرزه غیرعادی ثبت نشده است، تصریح کرد: البته ما باید آمادگی خود را حفظ کنیم و دستگاه های عضو ستاد بحران نیز در آمادگی کامل هستند.

وی با اشاره به تهیه نقشه “تخلیه امن اضطراری” تاکید کرد: برای هر محله تهران نقشه ای را تهیه کردیم که در سایت شهرداری تهران موجود است. در این نقشه قید شده است در صورت وقوع زلزله شهروندان در خود محله برای اسکان موقت به کجا مراجعه کنند.

شهردار تهران ادامه داد: در زمان وقوع زلزله از محله خود خارج نشوند چراکه این ترددها موجب می شود عملیات کمک رسانی با مشکل انجام شود. خواهش دوم من مربوط به مراجعه به پمپ بنزین ها است. بسیار عجیب است که زلزله اتفاق بیفتد و مردم در پمپ بنزین ها باشند. این کار بسیار خطرناکی است که هفته پیش از سر گذرانیدم.

نجفی در پایان خاطر نشان کرد: هفته گذشته ماشین‌های بزرگ حمل بنزین بین ماشین های شهروندان گرفتار شده بودند و این در حالی است که در این شرایط در صورت بروز یک جرقه کوچک حادثه بسیار بزرگی اتفاق می افتد.

به گزارش ایسنا، در جلسه ستاد مدیریت بحران شهر تهران که با حضور نجفی برگزار شد به استقرار تعدادی از شهروندان در سوله های بحران و بوستان های پایتخت، فعالیت ستاد مدیریت بحران از هفته گذشته به صورت ۲۴ ساعت و اینکه زلزله دیشب هیچ آتش‌سوزی و خرابی در پی نداشت اشاره شد و در ادامه مواردی چون تشکیل کانون تطهیر کنندگان داوطلب در پایتخت، ساخت دو سوله بحران در بهشت زهرا تا پایان سال، آمادگی بیش از ۲۰۰۰ بوستان تهران در مواقع بروز بحران، افزایش ناوگان موتوری اورژانس در پایتخت، بازسازی پدهای قدیمی هلیکوپتر برای امداد رسانی در مواقع بحران و آماده سازی گزارش ایمن سازی زیر ساخت های شهری برای ارایه به سران قوا مورد بحث و. بررسی قرار گرفت.

حوالی ساعت ۱:۰۰ بامداد چهارشنبه (۶ دی‌ماه) لرزش خفیفی در برخی نقاط تهران احساس شد.

مرکز لرزه‌نگاری کشور اعلام کرد که در ساعت ۵۴ دقیقه بامداد زلزله‌ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر استان‌های تهران و البرز را لرزاند. کانون این زمین‌لرزه در عمق ۱۲ کیلومتری زمین و در ۴ کیلومتری ملارد (استان تهران)، ۷ کیلومتری مشکین دشت (استان البرز) و ۷ کیلومتری صفا دشت (استان تهران) بوده است.

این زلزله در ۱۷ کیلومتری کرج و ۴۲ کیلومتری شهر تهران رخ داد. بر اساس گزارش‌های مردمی، این لرزش در اسلامشهر و کرج هم احساس شده است.

یک کارشناس صوت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه آلودگی صوتی علاوه بر آثار جسمی،عوارض روانی دارد، گفت: آلودگی صوتی در برخی مناطق پایتخت فراتر از حد استاندارد است.

الهام کریمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه برنامه عملیاتی کاهش آلودگی صوتی شهر تهران در آذر ماه سال ۹۴ توسط شورای شهر تصویب شد، اظهار کرد: به دنبال آن کمیته کنترل و پایش آلودگی صوتی شهر تهران تشکیل شد که در حال حاضر دبیر این کمیته، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران است همچنین در راستای این مصوبه پروژه امکان‌سنجی و اولویت‌بندی نصب دیوارهای صوتی در بزرگراه‌های شهر تهران، ارزیابی عملکرد دیوارهای صوتی نصب شده در بزرگراه‌های پایتخت، به‌روزرسانی نقشه‌های تراز صوتی شهر، تعیین حریم صوتی بزرگراه‌ها و نظارت و همکاری در اجرای پروژه «تدوین دستورالعمل نحوه‌ تست صدای خودروهای سواری در مراکز معاینه فنی» در حال اجرا است.

کریمی ادامه داد: واحد صوت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، پروژه‌ تهیه و تدوین ترازها و نقشه‌های آلودگی صوتی را از سال ۱۳۷۹ و نخست برای منطقه ۷ تهران آغاز شد و سپس در سایر مناطق ادامه یافت. بر اساس نتایج این نقشه‌ها اولویت‌بندی اجرای راهکارهای کنترلی و کاهش شدت صوت نیز توسط این شرکت صورت پذیرفت همچنین خرید ایستگاه‌های سنجش آلودگی صوتی از سال ۱۳۸۷ و با تعداد ۶ ایستگاه آغاز شد و در حال حاضر تراز صوت به صورت لحظه‌ای توسط ۳۹ ایستگاه ثابت سنجش صوت در سطح شهر تهران اندازه‌گیری و ثبت می‌شود.

معنای رنگ‌های نقشه آلودگی صوتی

این کارشناس صوت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره شاخص سنجش آلودگی صوتی در تهران اظهار کرد: چنانچه شاخص صوت در منطقه‌ای بین ۵۵ تا ۶۰ دسی‌بل باشد، آلودگی صوتی در حد استاندارد و سالم است که با رنگ سبز روی نقشه ایستگاه‌های سنجش صوت تهران نشان داده می‌شوند.اگر این شاخص در منطقه‌ای بین ۶۰ تا ۶۵ دسی‌بل باشد، آلودگی صوتی در آن منطقه نامناسب برای کودکان و بیماران است که با رنگ زرد روی نقشه نمایش داده می‌شود.

وی در ادامه گفت: شاخص صوت بین ۶۵ تا ۷۰ دسی‌بل بیانگر شرایط آزاردهنده برای همه افراد شهر است و با رنگ نارنجی نشان داده می‌شود. شاخص بالای ۷۰ دسی‌بل نیز بیانگر خطرناکی میزان آلودگی صوتی در مناطق و رنگ آن نیز قرمز است.

این کارشناس صوت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه میزان آلودگی صوتی در مناطق مختلف شهر تهران توسط ایستگاه‌های سنجش صوت صورت می‌گیرد و روی نقشه مشخص می‌شود، تصریح کرد: شاخص‌های صوت به‌گونه‌ای در نظر گرفته شده است که توانایی پوشش کاربری‌های مختلف را داشته باشد. به طور مثال در مناطق مسکونی شاخص استاندارد صوت ۵۵ دسی‌بل است ولی ما ۵۵ تا ۶۰ دسی‌بل را شاخص سالم در نظر گرفته‌ایم چرا که ایستگاه‌های سنجش صوت در مناطقی از شهر واقع شده‌اند که مناطق مسکونی، تجاری و اداری کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

آلودگی‌ صوتی میدان گلها و بسیج فراتر از حد مجاز است

کریمی در ادامه اظهار کرد: به‌طور مثال ایستگاه تهرانسرواقع در میدان گل‌ها قرمز رنگ است و آلودگی صوتی فراتر از حد مجاز را نشان می‌دهد. آلودگی صوتی در این منطقه به دلیل نزدیک بودن به فرودگاه است همچنین ایستگاه سنجش صوتی میدان بسیج در منطقه ۱۵ سمت بزرگراه افسریه قرمز رنگ بوده و این بزرگراه از نظر آلودگی صوتی شرایط بدی دارد چراکه این بزرگراه یک شاراه  ارتباطی و محل رفت و آمد خودروهای سنگین است.

این کارشناس صوت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه طبق اندازه‌گیری‌های شرکت کنترل کیفیت صوت تهران اکثر بزرگراه‌های شهر صدایی بین ۷۰ تا ۸۰ دسی‌بل دارند، گفت: متاسفانه حدود ۸۰ درصد این بزرگراه‌ها کنار مناطق مسکونی قرار دارند بنابراین می‌توان گفت که در بزرگراه‌های تهران آلودگی صوتی بین ۱۵ تا ۲۰ دسیبل بالاتر از حد استاندارد است.

آلودگی صوتی تاثیر جسمی و روانی دارد

وی با اشاره به اینکه آلودگی صوتی هم بر جسم و هم بر روان اثراتی دارد، تصریح کرد: ابتلا به سردرد، ناراحتی عصبی، کاهش شنوایی، زخم معده، افزایش فشار خون و بیماری‌های قلبی نیز از جمله اثرات آلودگی صوتی است، همچنین در این‌باره می‌توان به کاهش تمرکز و تنش در ارتباط با دیگران اشاره کرد.

کریمی در ادامه به راهکارهای کاهش آلودگی صوتی اشاره کرد و گفت: از جمله موثرترین روش‌های کاهش آلودگی صوتی، نصب دیوارهای صوتی است که می‌تواند بین ۱۲ تا ۱۵ دسیبل آلودگی صوتی را کاهش دهد البته هزینه نصب این دیوارهای صوتی بسیار زیاد است و قیمت آن‌ها برای هر متر مربع حدود ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان است. اشکال دیگر این دیوارهای صوتی محدودیت ارتفاع آن‌هاست یعنی ارتفاع این دیوارها شش متر است و اگر در بزرگراهی نصب شوند در نهایت می‌توانند تا طبقه اول یا دوم یک ساختمان را پوشش دهند. بنابراین اگرچه نصب دیوارهای صوتی راه حل موثری است ولی در همه محیط‌ها قابلیت اجرا ندارد.

حریم صوتی در بافت شهری رعایت نشده است

این کارشناس صوت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه رعایت حریم صوتی بهترین راهکار برای کاهش آلودگی صوتی است، تصریح کرد: معمولا با فاصله گرفتن از منبع صوتی میزان صدا کاهش پیدا می‌کند. بر اساس اندازه‌گیری‌ و بررسی داده‌ها لازم است که ساخت و سازها حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ متر با منابع آلودگی صوتی از جمله بزرگراه‌ها فاصله داشته باشند. اگر حریم صوتی رعایت شود نیاز به استفاده از راهکارهای هزینه‌بر نداریم ولی متاسفانه در حال حاضر بافت شهری در تهران به گونه‌ای است که حریم‌های صوتی رعایت نشده است.

وی با بیان اینکه فضای سبز نیز می‌تواند بر کاهش شدت صوت موثر باشد و استفاده از تپه شیب‌دار به‌عنوان مانع صوت باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: در صورت وجود فضای مناسب بین بزرگراه و منازل مسکونی پیشنهاد می‌شود از یک تپه شیب‌دار با پوشش گیاهی متراکم و گونه‌های مؤثر در کاهش صوت استفاده شود. گیاه اگر دارای ارتفاع کافی، عرض و تراکم مناسب باشد می‌تواند صدای ناشی از ترافیک بزرگراه‌ها را کاهش دهد همچنین استفاده از فضای سبز علاوه بر کاهش صدا، اثرات روانی مطلوبی نیز دارد. متأسفانه در بسیاری از موارد برای کاشت پوشش گیاهی این نکات مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

کریمی استفاده از پنجره‌های دو جداره استاندارد را راهکاری برای کاهش آلودگی صوتی در منازل دانست و اظهارکرد: مبحث ۱۸ مقررات ملی ساختمان درباره عایق‌بندی و کنترل صدا از طریق الزام به دوجداره کردن پنجره‌ها و جانمایی مناسب است که اجرای این قانون وظیفه معاونت شهرسازی و معماری و سازمان نظام مهندسی است‌. رعایت این مبحث به‌ویژه در منطقه ۲۲ که ساختمان‌های بلندی در آن وجود دارد می‌تواند بر کاهش شدت صوت دریافتی موثر باشد. معماری ساختمان‌ها باید به گونه‌ای باشد که اتاق‌هایی که نیاز به سکوت بیشتری دارند رو به خیابان و یا منبع آلودگی صوتی نباشند.

این کارشناس صوت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان با تاکید بر فرهنگسازی در زمینه کاهش آلودگی صوتی گفت: بوق زدن در خیابان‌ها و بزرگراه‌ها تنها برای هشدار است و نباید هر لحظه از  آن استفاده کرد. مهم‌ترین منبع آلودگی صدا در شهرهای بزرگ وسایل نقلیه متحرک هستند که دراین بین موتورسیکلت‌ها بیشترین سهم را به خود اختصاص می‌دهند بنابراین ترویج استفاده از موتور سیکلت برقی می‌تواند نقش موثری در کاهش آلودگی صدا داشته باشد.

معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در مورد نقش و وظایف این سازمان در زمان زلزله تهران صحبت کرد و گفت: تمام ایستگاه‌های آتش‌نشانی برابر زلزله ۸ ریشتری مقاوم هستند.

محمود قدیری در گفت‌وگو با ایسنا در مورد وظیفه آتش‌نشانی در زمان زلزله تهران اظهار کرد: در سازمان مدیریت بحران شهر تهران برای این مسئله برنامه‌ریزی شده و هر بخش وظایفی دارند و موضوع آتش و حریق به آتش‌نشانی سپرده شده است.

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدماتی ایمنی شهر تهران، در مورد مقاومت ایستگاه‌های آتش‌نشانی برابر زلزله گفت: بر اساس اطلاعاتی که داریم تمام ایستگاه‌های ما در مقابل زلزله مقاوم هستند. آنهایی که قدیمی بودند نیز مقاوم‌سازی شدند و ایستگاه‌های جدید هم بر اساس آیین‌نامه ۲۸۰۰ در مقابل زلزله ۸ ریشتری مقاوم هستند.

قدیری در مورد مسئله ایمنی نیز صحبت کرد و با اشاره ‌به اینکه موضوع فرهنگی یکی از مشکلات در این زمینه است افزود: این بخش به مسائل جامعه‌شناسی و آموزشی عمومی مردم باز می‌گردد. در واقع یک عدم باور بین مردم و به ویژه مدیران بالادستی و میانی وجود دارد و خیلی از اینها واقعا به مسائل ایمنی اعتقادی ندارند. با اینکه حادثه‌ای مانند پلاسکو رخ داده اما همچنان در مورد اعتقاد به ایمنی مسائلی وجود دارد و هنوز مدیران مقاومت می‌کنند. در سه تا چهار سال اخیر ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ساختمان دولتی نا ایمن را شناسایی کرده‌ایم ولی با این حال در رابطه با اینها هیچ اقدامی انجام نشده است.

وی با انتقاد از بهانه‌گیری‌هایی که در زمینه توجه به ایمنی از سوی بعضی از مسئولان می‌شود افزود: اینها می‌گویند فلان قدر بودجه نیاز است و ما این بودجه را نداریم. در حالی که اگر خودشان بخواهند کاری را انجام دهند از زیر سنگ هم که باشد بودجه را تامین می‌کنند. ولی اگر بخواهند کاری را انجام ندهند می‌گویند اعتبار نیست. در خیلی از این ساختمان‌های دولتی ارباب رجوع تردد می‌کند و خدایی نکرده اگر اتفاقی برای آنها رخ دهد خسارات و تبعات آن قابل پیش‌بینی نیست.

قدیری به وجود یک نهاد مشخص در بسیاری از کشورها برای انجام نظارت پیوسته اشاره کرد و گفت: در کشورهای توسعه‌یافته نظارت به صورت پیوسته انجام می‌شود و یک نهاد در شهر در این زمینه اختیارات ویژه و قانونی دارد. به عنوان مثال در لندن تنها ارگانی که بدون سئوال و جواب می‌تواند وارد کاخ ملکه شود، آتش‌نشانی است. در شرایطی این اتفاق می‌افتد که حتی پلیس و ام آی سیکس (MI۶) هم بدون اجازه و به راحتی حق ورود به چنین اماکنی را ندارند.

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدماتی ایمنی شهر تهران در مورد اینکه آیا در بیشتر کشورها، ایمنی شهر به عهده آتش‌نشانی است یا خیر؟ گفت: در بعضی از کشورها ممکن است که اینطور نباشد ولی در اکثر کشورها آتش‌نشانی این مسئولیت را دارد.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از توقیف کامیون‌های فرسوده فاقد معاینه فنی در تهران خبر داد.

سرهنگ حسن عابدی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: ماموران پلیس راهور با حضور در سطح معابر و به ویژه ورودی‌های تهران برخورد با کامیون‌های فرسوده فاقد معاینه فنی را آغاز کرده اند.

عابدی با بیان اینکه این کامیون‌ها از سوی ماموران پلیس راهور توقیف می‌شوند، خاطرنشان کرد: این دسته از کامیون‌ها به پارکینگ‌ها منتقل خواهند شد.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بابیان اینکه تردد کامیون‌های فرسوده فاقد معاینه فنی در تمامی ساعات شبانه روز ممنوع است، گفت: این کامیون‌ها حتی در ساعات مجاز تردد کامیون‌ها در شهر نیز اجازه حرکت و تردد در شهر را ندارند و همانطور که گفتم در صورت رؤیت ماموران توقیف خواهند شد.

وی همچنین از برخورد با خودروهای آلاینده، دودزا و فاقد معاینه فنی خبر داد و گفت: این طرح همچنان در دستور کار پلیس بوده و با توجه به اینکه جزو وظایف پلیس است، ماموران نسبت به برخورد با این دسته از خودروها نیز اقدام خواهند کرد.

برنامه جدید تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر در حالی اعلام شد که دو اثر نمایشی جدید در تالار سایه و پلاتو اجرا میزبان علاقمندان خواهند بود.

به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، «تب سرد روی پیشانی داغ» به نویسندگی علی حاتمی نژاد، کارگردانی حسن عابدی و بازی پیام دهکردی، عارفه لک، فرشاد فهیمی، باران شادپوری عنوان نمایش جدیدی است که ساعت ۱۸ به مدت ۷۵ دقیقه و قیمت بلیت ۲۰ هزار تومان در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

در همین تالار نمایش«دایره گچی قفقازی» نوشته برتولت برشت و کارگردانی محمودرضا رحیمی ساعت ۲۰ به مدت زمان ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۵ هزار تومان روی صحنه می‌رود. میترا ثارالهی، بهرام حاج جعفری زاده، آناهیتا خسروی، سیامک زین‌الدینی، محمد سرفرازی، محمدحسین سعیدی، زهره شاه‌محمدی، عباس شکیب‌مهر، سیده نوش‌آفرین طوسی، نسترن قاضیانی، رزا کریمی، نیما لبخنده، پردیس ملارفیع، ساناز نام‌دوست، علیرضا نصیری به عنوان بازیگر ایفای نقش می‌کنند.

در پلاتو اجرا نیز با پایان یافتن نمایش «بهار پانتومیم» به کارگردانی ساسان قجر، نمایش جدیدی با عنوان «لَش زدایی» به نویسندگی و کارگردانی خسرو امیری و بازی کورش شاهونه از روز یکشنبه ۳ دی ماه ساعت ۱۸ با مدت زمان ۵۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۵ هزار تومان روی صحنه می‌رود.

در تالار اصلی هم نمایش «دو دلقک و نصفی» به نویسندگی و کارگردانی جلال تهرانی و بازی مازیار تهرانی، سهراب حسینی و آذین رئوف ساعت ۲۰ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان روی صحنه می رود.

نمایش «فعل» به نویسندگی و کارگردانی محمد رضایی راد و بازی میلاد رحیمی، باران کوثری، به‌آفرید غفاریان، فربد فرهنگ، رزیتا علیزاده، روجا جعفری، فرنوش نیک‌اندیش و مهبان جلالی نیز ساعت ۱۹ با مدت زمان ۱۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان پذیرای دوستداران تئاتر است.

نمایش «کور رنگی» به نویسندگی و کارگردانی سیاوش پاکراه و بازی عباس جمالی و بهار کاتوزی هم ساعت ۱۹ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۵ هزار تومان در تالار قشقایی پذیرای دوستداران تئاتر است.

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران، ری و تجریش جزییات طرح ترافیک جدید برای سال ۹۷ را تشریح کرد.

افشین حبیب زاده در گفت‌وگو با ایسنا، از جزییات طرح حذف “آرم‌ طرح ترافیک و زوج و فرد” در شهرداری از سال آینده گفت: این طرح در مراحل پایانی بررسی قرار دارد و طرح جدید بر پایه طرح LEZ خواهد بود.

وی با بیان اینکه زون‌های ترافیکی تعریف شده است،‌ تصریح کرد: به عنوان مثال زون A تقریبا همان محدوده طرح ترافیک می‌شود و زون B محدوده زوج و فرد و یک زون هم برای کل شهر در نظر گرفته شود.

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران، ری و تجریش با بیان اینکه تفاوتی در این طرح جدید میان مردم در نظر گرفته نشده است و دیگر خرید طرح دلیل ورود به محدوده طرح ترافیک نیست، گفت: عوارض خودروها براساس میزان تردد و بهره‌مندی افراد متغیر است و هرکسی که می‌خواهد وارد محدوده و زون‌ها شود، از محل کارتی که قرار است در اختیار استفاده کنندگان آرم‌های طرح ترافیک قرار گیرد و باید شارژ کنند، عوارض کسر می‌شود.

حبیب‌زاده با بیان اینکه فرمول ورود به محدوده‌های طرح متفاوت است، اظهارکرد: اگر افراد وارد زون A یا B شوند، عوارض متغیر است و همچنین ورود به محدوده در پیک ساعت تردد و یا غیر پیک هم متفاوت محاسبه می‌شود و یا اینکه خودرو چه روزی و چه ساعتی وارد محدوده شده یا از آن خارج شود نیز براساس فرمولی متغیر محاسبه می‌شود.

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران، ری و تجریش افزود: براساس این طرح دیگر فروش طرح روزانه و سالیانه طرح ترافیک معنایی ندارد.

سخنگوی آتش‌نشانی توصیه‌های لازم برای کاهش آسیب‌های ناشی از زلزله را ارائه داد و گفت: اگر به هنگام وقوع زمین‌لرزه، داخل ساختمان مسکونی هستید تا حد امکان به پناهگاه یا نقاط امن بروید، چون ساختمان شما با خطر ریزش روبرو است.

جلال ملکی -سخنگوی سازمان آتش‌نشانی- در گفت‌وگو با ایسنا، نکات ایمنی هنگام وقوع زلزله را تشریح کرد و با بیان اینکه نقاط امن و محکم منزل خود را شناسایی کرده و در هنگام بروز زمین‌لرزه به این نقاط پناه ببرید، اظهار کرد: زمانی گفته می‌شد در زمان زلزله در چارچوب درها قرار بگیرید، چون در گذشته دیوارها و چارچوب‌ها محکم‌تر بودند، اما درحال حاضر اینگونه نیست. میزها هم غالبا شیشه‌ای شده و استحکام زیادی ندارند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی ادامه داد: شهروندان باید جای ستون‌های داخل دیوار را شناسایی کنند، چون یکی از بهترین نقاط مقابل ستون‌هاست نه بدنه دیوارها. از درها و پنجره‌های شیشه‌دار هم باید دوری کنند.

این کارشناس سازمان آتش‌نشانی تاکید کرد: از شهروندان خواهش می‌کنیم همیشه یک کیف کوچک محتوی چند بطری آب، کنسرو، دارو، مدارک شناسایی و… در منزل داشته باشند و قبل از اتمام تاریخ مصرف، آنها را مصرف کرده و جایگزین کنند.

به گفته ملکی، اگر شهروندان در هنگام وقوع زلزله، خارج از منزل باشند، باید روی زمین نشسته و به کمک بازوها و دست‌های خود، سر و پشت گردن را محافظت کنند و از ساختمان‌های بلندمرتبه و شیشه‌ای و ساختمان‌های در حال ساخت دور شوند. همچنین باید از دیوارها، کابل‌ها و تیرهای برق، تابلوهای تبلیغاتی، ستون‌ها و پل‌ها و درخت‌های پوسیده فاصله بگیرند.

وی تاکید کرد: در صورتی که شهروندان به هنگام وقوع زمین‌لرزه در مکان‌های عمومی باشند، از هجوم به سمت درهای خروج خودداری کرده و از شیشه‌ها دور شوند. در این مواقع، باید در گوشه امنی پناه گرفته و با کیف، کتاب و یا دست از سر و گردن خود محافظت کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی افزود: اگر شهروندان به هنگام زلزله، در حال رانندگی باشند، باید خودروی خود را به سمت راست خیابان هدایت کرده و بایستند؛ اما نباید خودروی خود را در مجاورت ساختمان‌های بلند، تیرهای برق و پل‌ها متوقف کنند و از خودرو خارج نشوند، بلکه باید رادیو را روشن نگه دارند تا در جریان آخرین اخبار و توصیه‌ها قرار بگیرند.

ملکی گفت: شهروندان باید کپسول آتش‌نشانی مناسبی در منزل داشته باشند، در مورد نحوه استفاده از آن آموزش ببینید و حتی‌الامکان آن را در آشپزخانه قرار دهند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در پایان تاکید کرد: شهروندان جهت پیشگیری از سوء استفاده افراد سودجو در صورت ترک منزل، در داخل خودرو نزدیک به محل زندگی پناه بگیرند و مشخصات خود و اعضای خانواده را در اختیار نیروهای امدادی قرار دهند.

معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری تهران از لغو طرح زوج و فرد از درب منازل و بازگشت ساعت و محدوده اجرای طرح ترافیک به حالت عادی در روز پنجشنبه خبر داد.

محسن پورسید آقایی در حاشیه جلسه اضطراری مدیریت بحران در گفتگو با ایسنا درباره نحوه اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در روز پنجشنبه اظهار کرد: با توجه با تعطیل شدن روز پنجشنبه و با هماهنگی‌های انجام شده با استانداری تهران، طرح ترافیک و زوج و فرد به حالت عادی خود در روزهای پنجشبنه برگشته و طرح زوج و فرد از درب منازل که پیش‌تر اعلام شده بود، ملغی شد.

وی اضافه کرد: بر این اساس طرح ترافیک در روز پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ در محدوده خود آغاز شده و تا ساعت ۱۳:۳۰ ادامه خواهد داشت.

وی در عین حال توصیه کرد شهروندان از ناوگان حمل نقل عمومی استفاده کنند.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: در روز پنجشنبه نیز طرح زوج و فرد از درب منازل تا ساعت ۱۹ اعمال خواهد شد.

سرهنگ حسن عابدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مصوبات کمیته کاهش آلودگی هوا در شرایط اضطرار اظهار کرد: طرح زود و فرد از درب منازل برای فردا پنجشنبه هم از ساعت ۶:۳۰ آغاز شده و تا ساعت ۱۹ ادامه خواهد داشت. بر این اساس تمام خودروهایی که رقم سمت راستشان زوج باشد در این بازه زمانی اجازه تردد نخواهند داشت و در صورت رویت توسط ماموان پلیس جریمه خواهند شد.

وی با بیان اینکه تنها خودروهای دارای مجوز طرح ترافیک می توانند درسطح شهر بدون محدودیت پلاک تردد کنند، گفت:‌ همچنان فردا نیز مجوزهای روزانه طرح ترافیک فروخته نخواهد شد.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره ممنوعیت تردد کامیون‌ها نیز گفت:‌ تا اطلاع ثانوی کامیون‌ها به استثناء مواد سوختی و جمع آوری زباله اجازه تردد در سطح شهر را ندارند.

وی از شهروندان خواست که از وسایل حمل و نقل عمومی نظیر مترو و اتوبوس استفاده کرده و از خودروی تک سرنشین استفاده نکنند.