جدیدترین قیمت برخی خودروهای داخلی (مدل ۹۷) به شرح زیر است:

خودروقیمت کارخانه‌ایقیمت بازار
تیبا۲۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
پراید SE۱۱۱۲۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان۲۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
پراید ۱۳۱۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان۲۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
پژو ۴۰۵SLX۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان۳۲ میلیون تومان
سمند EF۷۳۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان۳۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
پژو پارس سال۳۸ میلیون تومان۳۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۵۳۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان۴۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۲۳۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان۳۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
پژو ۲۰۶ مدل وی‌۸۳۹ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان۴۱ میلیون تومان
رانا۳۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان۳۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
دنا۴۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان۴۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
ام وی ام S۱۱۰۳۲ میلیون تومان۳۲ میلیون تومان
ام‌وی‌ام ۵۵۰۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
جک S۵ اتومات۱۰۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان۱۰۵ میلیون تومان
ساندرو۴۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان۴۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
ساندرو اتومات۴۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان۵۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
ساندرو استپ‌وی۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان۵۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
ساندرو استپ‌وی اتومات۵۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان۶۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
پارس تندر۴۱ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
تندر ۹۰ پلاس اتومات۴۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان۵۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
تندر ۹۰ E۲۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان۴۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

طرح جدید در پایتخت بنا به مصوبه شورای عالی ترافیک کشور از ۱۵ فروردین ۹۷ قابلیت اجرا دارد، اما یکی از نکات این طرح آن است که ساکنین در محدوده طرح ترافیک چگونه باید برای ورود و خروج در محدوده اقدام کنند؟

محسن پورسیدآقایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نحوه تردد ساکنین محدوده طرح ترافیک در طرح جدید گفت: برای ساکنین محدوده طرح ترافیک تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شده است و بر همین اساس به‌ زودی فراخوانی انجام خواهد شد تا ساکنین این محدوده نسبت به ثبت اطلاعات ملکی خود در سامانه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه از ساکنین درخواست خواهد شد تا مدارک سکونت، کدپستی و… را وارد سامانه کرده و در ادامه خواهیم خواست که اصل مدارک سکونتی را به دفاتر خدمات الکترونیک شهر ارائه دهند، گفت: چراکه قرار است مکانیزمی برای شناسایی این افراد در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: برای ساکنین محدوده طرح ترافیک تصمیماتی اتخاذ شده بگونه‌ای که این افراد تا قبل از ساعت ۸:۳۰ می‌توانند از محدوده خارج و بعد از ساعت ۱۷ می‌توانند وارد محدوده شوند و از پرداخت عوارض هم در این ساعات معاف هستند.

پورسیدآقایی در پاسخ به سوالاتی در خصوص سناریوهای مختلف برای ساکنین طرح ترافیک ادامه داد: اگر کسی محل زندگی و محل کارش داخل طرح باشد این بدین معنا نیست که می‌تواند با خودروی شخصی تردد کند، چرا که اگر چند بار در دوربین‌ها رصد شود، عوارض تردد وی محاسبه می‌شود.

معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر این که امتیاز خاصی برای کسی که محل سکونت و کارش در داخل طرح است، قائل نیستیم، افزود: اطلاعات خودروهای ساکنین محدوده، در دوربین‌های خروج ثبت می‌شود و شماره پلاک را در سیستم داریم و اگر پلاک خودرو به صورت مداوم در دوربین‌های مختلف داخل محدوده طرح رصد و ثبت شود، این افراد هم باید عوارض پرداخت کنند.

پورسیدآقایی با بیان اینکه اگر کسی محل زندگی‌اش خارج از طرح باشد، اما محل کارش در محدوده طرح ترافیک باشد و بخواهد با خودروی شخصی تردد کند، باید مانند همه عوارض آلایندگی و تردد را پرداخت کند، گفت: اما حالا عده‌ای ساکن در محدوده طرح هستند و محل کار آنان خارج از محدوده طرح است که بر این اساس تنها تا ساعت ۸:۳۰ صبح اجازه دارند از طرح خارج شوند، نه اینکه در محدوده تردد چرخشی داشته باشند.

پورسیدآقایی گفت: در این سامانه مشخصات خودروی ساکنان در محدوده طرح ترافیک در سرور ثبت می‌شود و دوربین‌ها خروج این خودروها را از ساعت ۶:۳۰ تا ساعت ۸:۳۰ و ورود آن را بعد از ساعت ۱۷ مجاز می‌دانند.

معاون شهردار تهران در خاتمه همچنین خاطرنشان کرد: اگر ساکنین داخل محدوده قبل از ساعت ۸:۳۰ صبح خارج شوند اما در میانه روز بازگردند، ضریب نیم اواسط روز را باید پرداخت کنند.

طرح جدید ترافیکی پایتخت بنا بر مصوبه شورای عالی ترافیک و شورای شهر تهران از ۱۵ فرودین ماه سال آینده، لازم الاجرا است و بر اساس مصوبه شهروندان درصورت تردد در محدوده طرح ترافیک جدید بر اساس زمان ورود و خروج، نوع معاینه فنی و … عوارض پرداخت می‌کنند، عوارضی که نرخ آن به تصویب شورای شهر تهران رسیده است.

محسن پورسیدآقایی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تاکید بر نقش معاینه فنی برتر در کاهش نرخ عوارض تردد در تهران گفت: تفاوت قیمت عوارض برای خودروهایی که معاینه فنی برتر دارند با خودروهایی که معاینه فنی معمولی دارند ۲۰ درصد یعنی حدود یک میلیون تومان است.

وی افزود: همه خودروها می‌توانند، معاینه فنی برتر اخذ کنند؛ چراکه تنها تفاوتی که میان معاینه فنی برتر و معمولی وجود دارد، این است که خودرو در دور ۲۵۰۰ RPM نیز باید خروجی آن اندازه گیری شود؛ لذا بیشتر به تنظیم موتور و اصلاح آن توجه می‌شود و هر خودرویی که بتواند معاینه فنی معمولی اخذ کند ، می‌تواند با تنظیم موتور و تعمیرات، معاینه فنی برتر هم اخذ کند.

پورسیدآقایی گفت: در این شرایط برای افرادی که با خودرویشان به صورت مداوم در محدوده طرح ترافیک تردد می‌کنند، به صرفه است که معاینه فنی برتر اخذ کنند.

معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه خودروهایی که حتی یک روز از تولید آنها گذشته است نیز بایستی معانیه فنی برتر بگیرند، گفت: براساس قانون خودورها تا ۴ سال از معاینه فنی معاف هستند اما نکته اینجاست که معافیتی برای معاینه فنی برتر وجود ندارد و اگر مالکان خودرو بخواهند که از تخفیف بیشتری در طرح جدید ترافیکی بهره مند شوند می بایست معاینه فنی برتر کسب کنند.

به گفته وی و براساس مصوبه شورایعالی ترافیک، طرح ترافیکی جدید از ساعت ۶:۳۰ آغاز و تا ساعت ۱۹ ادامه دارد و همچنین زمان تردد به سه قسمت یعنی از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۰، ۱۰تا ۱۶، ۱۶ تا ۱۹ تقسیم شده است که براساس پیک ترافیک عوارض متفاوت است.

براساس جدولی که معاونت حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران در اختیار ایسنا قرار داده، قیمت تردد بر حسب ساعت تردد با احتساب معاینه فنی برتر و عادی و به “تومان” محاسبه شده است.

نرخ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک جدید (قیمت‌ها به تومان):

قیمت بر حسب ساعت تردد (تومان)

با معاینه فنی برتربا معاینه فنی عادی
در ساعت کم ترافیک بین روز۱۳۴۴۰۱۶۸۰۰
فقط در ترافیک صبح۱۹۲۰۰۲۴۰۰۰
فقط در ترافیک عصر۱۹۲۰۰۲۴۰۰۰
ورود در ترافیک صبح و خروج در ترافیک عصر۲۸۸۰۰۳۶۰۰۰

رئیس پلیس راهور پایتخت محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را تشریح و توصیه‌هایی را نیز به راهپیمایان و غرفه‌داران ارائه کرد.

سردار محمدرضا مهماندار در گفت وگو با ایسنا درباره تمهیدات ترافیکی پلیس برای راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال اظهار کرد: امسال محدودیت‌های ترافیکی در دو مرحله اجرا خواهد شد، مرحله اول از ساعت ۲۲ شنبه ۲۱ بهمن ماه آغاز شده و مرحله دوم نیز از ساعت ۶ صبح روز ۲۲ بهمن ماه اعمال می شود و هر دو محدودیت تا پایان راهپیمایی و عادی شدن تردد ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده در مرحله اول اجرای طرح ترافیکی ویژه راهپیمایی گفت: این محدودیت‌ها از ساعت ۲۲ شنبه شب در رینگ داخلی میدان آزادی و در چهارمقطع منتهی به میدان اعمال خواهد شد و بر این اساس اجازه تردد به خودروها در خیابان آزادی مسیر شرق به غرب از ابتدای خیابان شهید برادران عزیزی به سمت غرب، جاده مخصوص غرب به شرق از ابتدای راستگرد مخصوص به آیت‌الله سعیدی به سمت میدان آزادی، بزرگراه جناح از خیابان دانش به سمت جنوب و دسترسی رینگ خارجی ضلع جنوب میدان آزادی به رینگ داخل میدان داده نخواهد شد.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اجرای مرحله دوم محدودیت‌های ترافیکی که از ساعت ۶ صبح روز ۲۲ بهمن ماه اعمال خواهد شد، گفت: تردد تمامی خودروها در طول خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان انقلاب در ادامه افزایش به سمت خیابان انقلاب اسلامی از میدان انقلاب تا میدان فردوسی و گسترش محدوده به سمت میدان امام حسین(ع) در صورت نیاز و با نظر فرماندهان ممنوع خواهد بود. همچنین در طول جاده مخصوص کرج از دوربرگردان تأمین اجتماعی تا میدان آزادی نیز ممنوعیت تردد اعمال شده است.

وی با بیان اینکه در طول بزرگراه محمد علی جناح از فلکه دوم صادقیه تا میدان آزادی نیز تردد خودروها ممنوع است، گفت: در طول بزرگراه آیت‌الله سعیدی از میدان فتح تا میدان آزادی و در کلیه رمپ و لوپ‌های پل غیرهمسطح بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری ورودی به بزرگراه محمدعلی جناح نیز به خودروها اجازه تردد داده نخواهد شد.

مهماندار با بیان اینکه محورهای متقاطع با خیابان‌های انقلاب و آزادی نیز با محدودیت تردد روبرو است، گفت: بر این اساس تردد خودروها در بزرگراه نواب جنوب به شمال از میدان جمهوری تا خیابان آزادی و خیابان توحید در مسیر شمال به جنوب از میدان توحید تا خیابان آزادی، هنگام افزایش تردد راهپیمائی کنندگان، بزرگراه یادگار امام از خیابان تیموری تا دوربرگردان ضلع جنوبی به سمت خیابان آزادی، خیابان حبیب اللهی و خیابان اکبری و بلوار برادران شهید عزیزی از آخرین تقاطع به جنوب تا خیابان آزادی، خیابان برادران شهید رحمانی از میدان رحمانی تا جاده مخصوص کرج، خیابان کارگر در حد فاصل خیابان جمهوری تا بلوار کشاورز، طول خیابان فردوسی حدفاصل خیابان‌های جمهوری تا سمیه، طول خیابان ولیعصر حدفاصل خیابان جمهوری تا طالقانی ممنوع است.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه حرکت‌های خلاف جهت در طول این خیابان نیز باید کنترل شود، اظهارکرد: همچنین در مسیرهای عمود بر خیابان آزادی در ضلع شمالی شامل خیابان دکتر قریب شمالی، خیابان اسکندری شمالی از خیابان فرصت شیرازی به سمت خیابان آزادی، خیابان رودکی شمالی و خیابان خوش شمالی از خیابان نیایش تا آزادی، مسیرهای عمود بر خیابان آزادی در ضلع جنوبی شامل خیابان جمالزاده، خیابان نوفلاح، خیابان زارع و خیابان اوستا و ساسان به سمت خیابان آزادی، خیابان اسکندری جنوبی، خیابان رودکی جنوبی و خوش جنوبی، از کلهر به سمت شمال تا خیابان آزادی، خیابان جیحون از بهنود به سمت شمال تا خیابان آزادی، مسیرهای عمود بر خیابان انقلاب در ضلع شمالی شامل خیابان استاد نجات اللهی و خیابان حافظ از سمیه به سمت جنوب، خیابان فلسطین، وصال شیرازی و خیابان قدس از طالقانی به سمت جنوب و خیابان ۱۶ آذر از بلوار کشاورز و پورسینا، مسیرهای عمود بر خیابان انقلاب در ضلع جنوبی شامل خیابان خارک از استاد شهریار، خیابان ابوریحان، خیابان رازی، خیابان دانشگاه ، خیابان ۱۲ فروردین ،خیابان منیری جاوید از دکتر لبافی نژاد به سمت شمال تا خیابان انقلاب نیز اجازه تردد به خودروها داده نخواهد شد.

وی درباره محدوده‌های ممنوعیت توقف و پاکسازی معابر نیز اظهار کرد: در طول بزرگراه جناح از میدان آزادی تا فلکه دوم صادقیه در هر دو مسیر، طول جاده مخصوص از میدان آزادی تا پل اکباتان در هر دو مسیر، طول بزرگراه آیت‎الله سعیدی از میدان آزادی تا میدان فتح در هر دو مسیر و طول خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان فردوسی و در ادامه تا میدان امام حسین در هر دو مسیر، ممنوعیت توقف خودروها از ساعت ۶ صبح اعمال خواهد شد و بر این اساس تمامی خودروهایی که در این محدوده پارک کرده باشند از سوی پلیس جابجا خواهند شد.

مهماندار ادامه داد: شهروندانی که خودرویشان منتقل شده است، باید با سامانه ۱۱۰ تماس گرفته و با اعلام شماره پلاک خودروی خود از محل انتقال خودرو مطلع شوند.

فرودگاه مهرآباد در ۲۲ بهمن تعطیل نیست

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین با بیان اینکه فرودگاه مهرآباد در روز راهپیمایی تعطیل نیست، گفت: شهروندانی که برای روز ۲۲ بهمن ماه بلیط هواپیما داشته یا در این تاریخ به فرودگاه مهرآباد می‌رسند، با توجه به مسدود بودن مسیر باید از مسیرهای جایگزین برای تردد استفاده کنند و بر این اساس می‌توانند با استفاده از اتوبان‌های همت و حکیم خود را به بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری برسانند و از آنجا وارد بزرگراه لشگری شده و از بلوار فرودگاه ادامه مسیر دهند. برای خروج از فرودگاه نیز مسافران از خیابان معراج باید خارج شده و از آنجا وارد بزرگراه سعیدی شده و سپس ادامه مسیر دهند.

مهماندار همچنین با اشاره به تعطیلی پایانه مسافربری غرب از شب قبل از راهپیمایی تا پایان مراسم افزود: با توجه به اینکه پایانه غرب تعطیل است، شهروندان نباید گمان کنند که تنها اتوبوس‌های برون شهری تردد می‌کنند؛ بلکه مجموعه این پایانه و حتی اتوبوس‌ها و تاکسی‌های شهرک‌های اقماری نیز از شنبه شب تا پایان راهپیمایی در روز یکشنبه تعطیل هستند. بنابراین لازم است شهروندان زمان سفر خود را مدیریت کرده تا با تعطیل شدن این پایانه، با مشکل مواجه نشوند.

مهماندار همچنین به غرفه‌داران توصیه کرد که حتما اگر قصد انتقال تجهیزات به غرفه‌های خود را دارند در شب قبل (۲۱ بهمن) نسبت به جابجایی این تجهیزات اقدام کنند چرا که از صبح روز راهپیمایی و با آغاز محدودیت‌ها دیگر اجازه حمل تجهیزات به‌ویژه با خودرو به آنان داده نمی‌شود.

وی از راهپیمایان خواست که تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی برای حضور در راهپیمایی استفاده کنند و از خودروی شخصی استفاده نکنند.

وی همچنین با اشاره به تردد موتورسیکلت‌سواران در راهپیمایی، اظهار کرد: این راهپیمایی برای شهروندان است و پلیس اجازه تردد موتورسیکلت‌ها در بین راهپیمایان را نمی‌دهد، بنابراین افرادی که قصد دارند با موتورسیکلت به راهپیمایی بیایند باید آن را در محل‌های مشخص پارک کنند و پیاده به راهپیمایی بروند.

مهماندار با بیان اینکه ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در آماده‌باش ۱۰۰ درصدی هستند، گفت: امیدواریم که امسال بتوانیم خدمات مطلوبی را به راهپیمایان ارائه دهیم.

رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی را اعلام کرد و اسامی محورهای مسدود و دارای محدودیت تردد را برشمرد.

سرهنگ رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت جوی معابر کشور با بیان اینکه در حال حاضر بارندگی در معابر سطح کشور متوقف شده است، گفت: با این حال مه‌ گرفتگی در محور اردبیل به آستارا، اردبیل به سرعین، ارتفاعات محور فیروزکوه و گنبد به کلاله وجود دارد.

وی افزود: محور هراز در محدوده امامزاده هاشم نیز که شب گذشته درگیر برف و کولاک بود، در حال حاضر بدون بارش گزارش شده و تردد از دو طرف جریان دارد.

وی با بیان اینکه تمامی محورهای اصلی مواصلاتی تردد روانی دارد، گفت: برای هفته آینده بارش برف و باران که در پی آن شاهد لغزندگی معابر خواهیم بود، گزارش شده است که تمهیدات لازم در نظر گرفته شده و به پلیس راه‌های استان‌های درگیر تذکرات لازم داده شده است.

وی افزود: رانندگانی که در هفته آینده قصد سفر دارند توصیه می‌شود که حتماً وسایل ایمنی همچون زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

محورهایی که مسدود می باشند:

محور اولنگ – شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان.

محور دیزین – شمشک در استان‌های تهران و البرز.

محور فرعی گنجنامه – تویسرکان در استان همدان.

محور یاسوج – پادنا در استان کهگیلویه و بویر احمد به علت بارش برف مسدود می‌باشد و محور جایگزین یاسوج – سمیرم – پادنا می‌باشد.

در استان‌های اردبیل و گیلان محور پونل – خلخال به علت بارش شدید برف و عدم ایمنی کافی.

در استان های قزوین و رشت باند جنوبی آزادراه قزوین – رشت به علت ریل گذاری مسدود می‌باشد. مسیر جایگزین محور قدیم قزوین – رشت می‌باشد.

محورهایی که دارای محدودیت تردد می‌باشند:

در استان‌های البرز و مازندران محور کرج – چالوس تا ۲۰ اسفند روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه هر هفته جهت انجام عملیات راهسازی در حوزه استان مازندران از ساعت ۲۱:۳۰ و در حوزه استان البرز از ساعت ۲۳ الی ۵ بامداد روز بعد مسدود می‌گردد. همچنین در حوزه استان البرز (محورکرج-چالوس حدفاصل کیلومتر صفر تا ۷۵) تا ۲۰ اسفند روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه (از ساعت ۸ الی ۱۷) و روزهای چهارشنبه (از ساعت ۸ الی ۱۲ ) عملیات آسفالت کاری همزمان با عبور ترافیک خواهد داشت.

غرب استان تهران (محور قدیم تهران-قم حدفاصل کیلومتر ۱۵ تا ۴۸) تا ۲۰ اسفند روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه (از ساعت ۸ الی ۱۸) و روزهای سه‌شنبه از ساعت ۸ الی ۱۴ عملیات جاده‌ای همزمان با عبور ترافیک انجام خواهد شد.

محور هراز محدوده تونل امامزاده هاشم، تا ۱۵ اسفند به استثنای ایام الله ۲۲ بهمن (۱۹ الی ۲۴ بهمن) به منظور رفع مشکلات ناشی از نفوذ آب و ایمن‌سازی تونل، همه روزه بصورت ۲۴ ساعته مسدود خواهد شد. در زمان انسداد تردد از محور قدیم هراز، محدوده گردنه امامزاده هاشم، انجام خواهد شد.

آزادراه قزوین-کرج حدفاصل کیلومتر صفر تا ۲۵، تا ۱۶ اسفند روزهای شنبه از ساعت ۱۲ الی ۱۸ و روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت ۸ الی ۱۸ و روزهای چهارشنبه هر هفته از ساعت ۷ الی ۱۲ به استثنای ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چند روزه اجرای عملیات راهسازی همزمان با عبور ترافیک انجام خواهد شد.

لاین شمالی محور قدیم قزوین-رشت محدوده کیلومتر ۵۵، تا ۱۵ اسفند روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه از ساعت ۷ الی ۱۸ و روزهای چهارشنبه از ساعت ۷ الی ۱۲ هر هفته به استثنای روزهای پنجشنبه و جمعه و ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چند روزه اجرای عملیات راهسازی همزمان با عبور ترافیک و انسداد یک خط عبور و با رعایت جوانب احتیاط انجام خواهد شد.

آزادراه قزوین-کرج حدفاصل کیلومتر صفر تا ۳۹، تا ۲۰ اسفند روزهای شنبه از ساعت ۱۲ الی ۱۷ و روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت ۷ الی ۱۷ روزهای چهارشنبه هر هفته از ساعت ۷ الی ۱۲ به استثنای ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چند روزه اجرای عملیات راهسازی همزمان با عبور ترافیک انجام خواهد شد.

گرد و خاک اعتراضات به بند ۱۸ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ که از افزایش ۵۰ درصدی قیمت حامل‌های انرژی خبر می‌داد با مخالفت مجلس‌نشینان تقریبا آرام گرفت، اما به موازات آن شائبه سهمیه‌بندی بنزین به دلیل لزوم استفاده از کارت سوخت همچنان ادامه داشت.

به گزارش ایسنا، پس از آنکه دولت در تبصره ۱۸ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ درآمد ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی را بر پایه افزایش قیمت حامل‌های انرژی پیش‌بینی کرد و به طور غیر‌مستقیم از احتمال افزایش ۵۰ درصدی قیمت بنزین خبر داد، با مخالفت شدید مردم و نمایندگان مجلس روبرو شد؛ به طوریکه بنزین ۱۵۰۰ تومانی پشت درهای مجلس ماند و پس از آن با انتشار خبری مبنی بر اینکه استفاده از کارت سوخت الزامی خواهد شد، احتمال سهمیه‌بندی و دو نرخی شدن بنزین قوت گرفت.

مهر قطعی عدم افزایش قیمت بنزین را محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس زد و اعلام کرد که دولت قطعا قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی در سال ۱۳۹۷ را افزایش نمی‌دهد.

از سوی دیگر شائبه سهمیه‌بندی بنزین که با اعلام استفاده الزامی از کارت سوخت از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایجاد شده بود نیز رد شده به نظر می‌رسد.

شائبه‌ای که بیژن زنگنه، وزیر نفت در آخرین نشست خبری خود با اشاره به تصمیم مجلس شورای اسلامی‌ مبنی بر استفاده مجدد از کارت سوخت، گفت: وزارت نفت قانون مجلس شورای اسلامی را اجرا کرد. قانون گفته است باید سوخت با کارت ارائه شود. وزارت نفت هم اعلام کرد افرادی که کارت سوخت ندارند، برای گرفتن آن اقدام کنند، ولی این به معنی سهمیه‌بندی بنزین نیست.

آن طور که به نظر می‌رسد در سال ۱۳۹۷ نه تنها قیمت بنزین افزایش نمی‌یابد، بلکه شاهد سهمیه‌بندی آن هم نخواهیم بود.

دبیرخانه کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با توجه به تداوم پایداری هوا و بالا بودن شاخص کیفی هوای استان تهران محدودیت‌هایی طی فردا (۱۹ بهمن) اعمال می‌شود.

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل در تهران، ری و تجرش اجرا می‌شود و فروش طرح ترافیک روزانه ممنوع است، همچنین کلیه فعالیت‌های عمرانی در سطح شهر تهران طی فردا پنجشنبه متوقف خواهد بود.

از دیگر محدودیت‌هایی که در دبیرخانه کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوا اعمال شده است می‌توان به ممنوعیت فعالیت کلیه واحدهای صنعتی و معدنی استان تهران که دارای پتانسیل آلایندگی هوا هستند، اشاره کرد.

همچنین بر اساس این اطلاعیه، اورژانس در آماده باش است و آمبولانس نیز در میادین اصلی شهر تهران مستقر خواهد بود، همچنین کماکان تردد کلیه کامیون‌ها در سطح شهر تهران به استثنای کامیون‌های حمل زباله، مواد سوختی و فاسد شدنی ممنوع است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: وزارت ورزش و جوانان به نحوی اطلاع‌رسانی خواهد کرد تا از فعالیت‌های ورزشی اعم از انفرادی، همگانی و باشگاهی در محیط‌های باز جلوگیری شود.

در پایان این اطلاعیه آمده است: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و ادامه روند پایداری هوا در ۷۲ ساعت آینده بدینوسیله از همشهریان تقاضا می‌شود به منظور کاهش آلودگی هوا از ترددهای غیر ضروری در سطح کلان شهر تهران خودداری کنید و به انتشار برخی اخبار بی اساس و غیررسمی در فضای مجازی توجه نکرده و صرفا اخبار و اطلاعات وضعیت کیفی هوای استان را از طریق دبیرخانه کارگروه پیگیری کنید.

مسیرهای ده گانه راهپیمایی ۲۲ بهمن به سمت میدان آزادی را به شرح زیر است:

مسیر شماره ۱: مسجد امام حسین، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۲: مسجد جامع ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید آیت الله سعیدی، میدان آزادی

مسیر شماره ۳: مسجد امام هادی، بلوار معلم، خیابان شهید آیت الله سعیدی، میدان آزادی

مسیر شماره ۴: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان کارگر، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۵: مسجدالجواد، میدان هفت تیر، خیابان شهید مفتح، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۶: مسجد حضرت امیر، خیابان کارگر شمالی، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۷: مسجدالمهدی، خیابان ستارخان، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۸: مسجد حضرت ابوالفضل، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۹: مسجد امام سجاد، خیابان اشرفی اصفهانی، خیابان محمدعلی جناح، میدان آزادی

مسیر شماره ۱۰: مسجد امام جعفر صادق، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان آزادی

مدیرکل محیط زیست استان تهران اعلام کرد: فردا به دلیل تداوم آلودگی هوا تمام مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم، کلیه مقاطع استثنایی، مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها در سراسر شهرستان‌های استان تهران به استثنای شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و پردیس در نوبت‌های عصر و صبح تعطیل است.

به گزارش ایسنا، کیومرث کلانتری پس از پایان جلسه کارگروه ویژه آلودگی هوای تهران با اشاره به تداوم آلودگی هوا که در چند روز گذشته در تهران ایجاد شده است، اعلام کرد: متاسفانه شاخص آلودگی هوای تهران همچنان در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد. کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوای تهران نیز لحظاتی پیش در محل استانداری تهران پایان یافت که در آن تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد. طبق این تصمیمات فردا همچنان تمام مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم، استثنایی، مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها در سراسر شهرستان‌های استان تهران به استثنای شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و پردیس در نوبت‌های عصر و صبح تعطیل است.

وی با بیان اینکه فروش طرح ترافیک روزانه نیز همچنان تا پایان هفته ممنوع است، افزود: همچنین مقرر شد فردا کماکان طرح زوج و فرد از درب منازل اجرا شود و این طرح در شهر تهران، شهر ری و تجریش اعمال خواهد شد.

تردد کامیون‌ها در شهر تهران ممنوع است.

کلانتری اضافه کرد: فردا تمامی فعالیت‌های صنعتی، کارگاهی و معدنی که دارای آلایندگی هستند و فعالیت‌های عمرانی در سطح شهر تهران توسط دستگاه‌های ذیربط متوقف خواهد بود.

به گفته وی، علاوه بر آن قرار شد دستگاه‌های اجرایی با مرخصی مادرانی که فرزندشان به دلیل تعطیلی در منزل است موافقت کنند. همچنین بنا به توصیه وزارت بهداشت با مرخصی بانوان باید موافقت شود. انجام فعالیت‌های ورزشی نیز ممنوع است و اورژانس نیز در میادین اصلی شهر مستقر خواهند بود.

مدیرکل محیط زیست استان تهران همچنین اضافه کرد: سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است که اواخر شب بادی با سرعت پنج متر بر ثانیه می‌وزد اما توان جابجایی آلاینده‌ها را ندارد. از شهروندان درخواست می‌کنیم اگر کار ضروری در سطح شهر تهران، ری و تجریش و شهرهای اقماری ندارند، از تردد غیرضروری خودداری کنند.

کلانتری همچنین تاکید کرد: تصمیمی برای تعطیلی ادارات و دستگاه‌های اجرایی در تهران اتخاذ نشده است. همه باید در این زمینه مشارکت کنند. از مردم عذرخواهی می‌کنم که این محدودیت‌ها آنها را با مشکل روبرو می‌کند ولی برای حفظ سلامت‌شان ناچار هستیم که این محدودیت‌ها را اعمال کنیم. همچنین کسانی که با خودروی تک سرنشین تردد می‌کنند احساس مسئولیت کنند و برای حفظ سلامت جامعه از این کار خودداری کنند.

استاندار تهران از تعطیلی مدارس استان تهران به غیر از پردیس، دماوند و فیروزکوه در کلیه مقاطع و نوبت‌ها در روز سه‌شنبه خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدحسین مقیمی در خصوص مصوبات کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران که امروز در شهرستان دماوند برگزار شد، گفت: براساس تصمیم اعضای کارگروه کلیه مقاطع تحصیلی مدارس استان به جز شهرستان‌های پردیس، فیروزکوه و دماوند فردا در نوبت‌های صبح و عصر تعطیل خواهد بود.

اجرای طرح تردد زوج و فرد از درب منزل

وی افزود: اجرای طرح تردد زوج و فرد از درب منزل و ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک روزانه از سوی شهرداری تهران در تهران، ری و شمیرانات نیز از دیگر مصوبات جلسه بود. همچنین ممنوعیت فعالیت معادن شن و ماسه، آسفالت وسیمان و توقف فعالیت‌های آلاینده برای فردا به تصویب رسید.

مقیمی تصریح کرد: تشدید برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی توسط پلیس راهور از دیگر موضوعات مورد تصویب در این جلسه بود.

به گزارش «دنیای اقتصاد»، از میان حدود ۱۹ هزار فقره معامله آپارتمان مسکونی در پایتخت طی ماه گذشته، ۹/۱ درصد مربوط به واحدهای تا ۵۰ مترمربع بوده است. این سهم کمتر از یک واحد درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته تنزل یافته که علت عمده آن کاهش تعداد فایل‌های مناسب در این دامنه متراژ در مقایسه با پارسال است. بررسی فایل‌های آپارتمان‌های نقلی در بازار املاک تهران نشان می‌دهد فایل نوساز در این دامنه متراژ بسیار نایاب بوده و فایل‌های معدود موجود نیز به بهای بیش از ارزش واقعی ملک (بر اساس آخرین قیمت معاملات) قیمت‌گذاری شده‌اند.

بنابر اظهار مشاوران املاک، از ابتدای مهرماه امسال تحت تاثیر دو رخداد، کانون اصلی تقاضا در بازار آپارتمان‌های نقلی دستخوش تغییراتی شد. در حالی که تا سال گذشته بسیاری از مشتریان آپارتمان‌های زیر ۵۰ مترمربع، این ابنیه را برای سکونت انتخاب می‌کردند و با توجه به بودجه محدودی که در اختیار داشتند، به سراغ این دامنه متراژ برای خرید در بازار می‌رفتند، اما با کاهش نرخ سود بانکی به ۱۵ درصد از شهریور ماه، بخشی از سپرده‌های بانکی برای سرمایه‌گذاری روانه بازار ملک شد. به این ترتیب با شروع پاییز جنس تقاضای خرید آپارتمان‌های نقلی قدری متفاوت شد و متقاضیان این واحدها فقط قصد سکونت ندارند، بلکه گروهی از سپرده‌گذاران بانکی با سپرده‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان روانه این بازار شدند. در میان آنها افرادی با سپرده‌های کمتر از ۵۰ میلیون تومان نیز کم نیستند. آنها از طریق رهن آپارتمان و استفاده از تسهیلات بدون سپرده از محل اوراق مسکن، کسری نقدینگی خود برای خرید آپارتمان‌های نقلی را جبران می‌کنند و به این ترتیب سرمایه‌گذاری در بازار مسکن را جایگزین سود بانکی می‌کنند.

رخداد دوم که موجب شد کانون تقاضای آپارتمان‌های نقلی تغییر کند، باور عمومی مبنی بر خروج کامل بازار مسکن از رکود به ویژه از آبان‌ماه به بعد است. با رشد چشمگیر حجم معاملات از نیمه پاییز تاکنون، تقریبا هیچ کس ادعا نمی‌کند که بازار همچنان درگیر رکود است. این وضعیت موجب رشد تدریجی قیمت مسکن در نیمه دوم امسال شد و چشم‌انداز افزایشی قیمت را پیش‌روی بازار قرار داد که در نتیجه، سبب افزایش تقاضای خرید آپارتمان در بازار شد. اما از آنجا که بنیه مالی بسیاری از متقاضیان خانه دومی که قصد دارند برای جا نماندن از سود احتمالی رشد قیمت مسکن در ماه‌های پیش‌رو، خانه‌ای تملک کنند، برای خرید آپارتمان‌های میان‌متراژ کافی نیست، آنها ناگزیر به سراغ آپارتمان‌های نقلی رفته‌اند. با تغییر کانون تقاضای آپارتمان‌های نقلی، سهم این املاک از معاملات مسکن همچنان حفظ شده اما مشاوران املاک می‌گویند بازار این آپارتمان‌ها با کمبود فایل مناسب روبه‌رو شده و به همین خاطر سهم واحدهای تا ۵۰ مترمربع در مقایسه با ماه مشابه سال قبل اندکی کاهش یافته است.

07-02

کیومرث کلانتری، مدیرکل محیط زیست استان تهران، در خصوص مصوبات کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران که به ریاست استاندار تهران در فرمانداری ری برگزار شد، گفت: براساس تصمیم اعضای این کارگروه کلیه مهدهای کودک، پیش‌دبستانی‌ها و مدارس مقطع ابتدایی استان به جز شهرستان‌های پردیس، فیروزکوه و دماوند، فردا تعطیل خواهد بود.

اجرای طرح تردد زوج و فرد از درب منزل

وی افزود: اجرای طرح تردد زوج و فرد از درب منزل و ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک روزانه از سوی شهرداری تهران نیز از دیگر مصوبات جلسه بود. همچنین ممنوعیت فعالیت معادن شن و ماسه، آسفالت و سیمان و توقف فعالیت‌های آلاینده برای فردا نیز به تصویب رسید.

دبیر کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا استان تهران با بیان اینکه این تصمیمات به منظور پیش‌بینی اقدامات لازم برای جلوگیری از افزایش احتمالی آلودگی هوا در روزهای آینده اتخاذ شد، گفت: مقرر شد اورژانس تهران آمادگی کامل برای خدمات‌رسانی به شهروندان را داشته باشد.

وی تصریح کرد: تشدید برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی توسط پلیس راهور از دیگر موضوعات مورد تصویب در این جلسه بود.

ممنوعیت ورود کامیون‌ها به پایتخت طی امشب

کلانتری با اعلام ممنوعیت ورود کامیون‌ها برای امشب گفت: تردد هر گونه وسائل نقلیه سنگین دودزا، فرسوده و فاقد معاینه فنی به شهر تهران تا اول اسفند ممنوع است.

به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران (سامات) مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از شهروندان خواست تا از هرگونه تردد غیر ضروری در شهر پرهیز کنند.

همچنین استانداری تهران اعلام کرد: این مصوبات تنها برای روز دوشنبه (١۶بهمن) اعمال می‌شود و در صورت تداوم شرایط پایدار جوی این کمیته تصمیمات جدیدی اتخاذ خواهد کرد.

اعضای شورای شهر تهران لایحه تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده مرکزی شهر را تصویب کردند.

به گزارش ایسنا، صبح امروز لایحه تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده مرکزی شهر تهران روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و طی آن اعضا بند به بند طرح را بررسی کرده و با ارائه پیشنهاداتی آن را به تصویب رساندند.

بر اساس ماده یکم، به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود به منظور اعمال مدیریت هوشمند بر تردد خودروها در محدوده شهر تهران و بر اساس این مصوبه ، از ۱۵ فروردین ماه سال ۹۷ نسبت به وصول عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده‌های موضوع این مصوبه اقدام کند.

اعضای شورای شهر تهران با اکثریت آراء این ماده را تصویب کردند.

همچنین بر اساس ماده دوم این لایحه عوارض تردد وسایل نقلیه در هر یک از محدوده‌های موضوع این مصوبه در هر روز برابر با حاصلضرب نرخ پایه به مبلغ ۲۰ هزار تومان در ضریب مربوط به محدوده تردد، ساعت تردد، میزان آلایندگی، زمان پرداخت عوارض و … محاسبه می‌شود که بر اساس این جداول ارائه شده ضریب مربوط به محدوده تردد در محدوده طرح ترافیک ۱.۵ خواهد بود.

همچنین ضریب مربوط به ساعت اینگونه خواهد بود که اگر اولین تردد یا ورود از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۰ و آخرین خروج یا تردد قبل از ۱۶ باشد ضریب یک و اگر اولین ورود ۱۰ به بعد و آخرین خروج قبل از ۱۶ باشد ضریب ۰.۷ خواهد بود. همچنین اگر اولین ورود ۱۰ به بعد باشد اما خروج بعد از ساعت ۱۶ باشد ضریب یک و اگر ورود ۶:۳۰ تا ۱۰ باشد اما خروج بعد از ساعت ۱۶ باشد ضریب ۱.۵ محاسبه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس جدولی که در این لایحه است ضریب آلایندگی خودروهای برقی یا هیبریدی ۰.۱، ضریب خودروهای دارای معاینه فنی ۰.۸ و سایر وسایل نقلیه ۱ خواهد بود.

به پیشنهاد صدراعظم نوری مقرر شد که به عبارت “سایر وسایل نقلیه” در ضرایب معاینه فنی عنوان شود سایر وسایل نقلیه دارای معاینه فنی معمولی که با رای اکثریت آراء این ماده ۲ نیز به تصویب رسید.

همچنین اعضای شورای شهر پیشنهاد دادند که با توجه به تفاوت طول روز در نیمه اول و دوم سال به معاونت حمل و نقل شهرداری اجازه داده شود که ساعت اجرای طرح را منوط به شرایط فصل تغییر دهد.

در تبصره ۲ ماده ۲ آمده است که شهرداری تهران مکلف است به منظور کنترل آلودگی هوا در شرایط وارونگی و تجاوز شاخص آلودگی از عدد ۱۰۰ و همچنین رعایت سقف تعیین شده جهت ورود و تردد وسایل نقلیه در محدوده‌های مصوب به افزایش نرخ پایه حداکثر به میزان ۵۰ درصد اقدام کند . این تبصره نیز با رای اکثریت آرا به تصویب رسید.

همچنین بر اساس ماده سوم، عوارض تردد وسایل نقلیه برای جانبازان بالای ۲۵ درصد، بیماران خاص، افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی با اعمال ضریب ۰.۵ (نیم) محاسبه می‌شود و همچنین وسایل نقلیه با پلاک ویلچر (ژ) نیز معاف از این عوارض خواهند بود.

بر اساس پیشنهاد مسجدجامعی و تعدادی از اعضای شورا نرخ عوارض تردد برای خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان خبری که فعالیت‌شان منطبق با آئین‌نامه‌ایست که در معاونت حمل و نقل و کمیسیون حمل و نقل شورا تایید خواهد شد از تخفیف ۵۰ درصدی یا ضریب نیم برخوردار خواهند شد.

اعضای شورای شهر با اکثریت آراء به این ماده رای دادند.

بر اساس ماده هشتم شهرداری تهران موظف شد به منظور جبران عوارض ناشی از ورود و تردد غیرمجاز خودروها در محدوده طرح ترافیک نسبت به شناسایی خودروها اقدام کرده و عوارض پرداخت نشده را به آخرین نشانی که در نزد اداره راهنمایی و رانندگی است اعلام کند و دارندگان خودرو نیز موظف هستند حداکثر ظرف ۱۰ روز عوارض را پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا، کلیات این لایحه امروز پس از بررسی به تصویب اعضای شورای شهر رسید و بر این اساس شهرداری مکلف است که طرح جدید ترافیک را از ۱۵ فروردین سال ۹۷ تنها در محدوده طرح ترافیک فعلی اجرایی کند.


نرخ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک جدید

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: بر اساس آخرین آمار، میزان بارش‌های استان تهران ۵۲.۱ میلی‌متر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۰ درصد کاهش داشته است.

محمدرضا بختیاری در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه در سال گذشته شاهد ۱۲۹ میلی‌متر بارندگی در سطح استان بوده‌ایم، اظهار کرد: از اول مهرماه تا نهم بهمن ماه سال جاری در استان تهران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد و در مقایسه با متوسط بلندمدت ۵۵ درصد کاهش باران داشته‌ایم.

وی ذخیره برفی استان تهران را ۲۲ سانتی‌متر عنوان و اظهار کرد: تنها حسن بارش برف در تهران این بود که میزان ذخیره برف از عدد صفر خارج شد. البته باید گفت که باز هم این عدد نسبت به سال قبل که میزان ذخیره برف ۱۰۰ سانتی‌متر بوده با کاهش روبرو بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با تاکید بر این مسئله که بارش‌های برفی تاثیر چندانی در ذخایر آبی ندارد، گفت: به دلیل اینکه وضعیت بارندگی‌ها در پاییز امسال اصلا مناسب نبود، این میزان بارش نمی‌تواند جبران‌کننده شرایط باشد. لذا امیدواریم که میزان بارندگی‌ها استمرار داشته باشد تا بتوانیم از تنش آبی عبور کنیم.

به گفته بختیاری، میزان بارندگی‌های استان تهران از ابتدای بهمن‌ماه تا امروز حدود ۱۶ میلی‌متر بوده و ذخیره آب پشت ۵ سد تهران معادل ۵۶۸ میلیون مترمکعب بوده است که این عدد نسبت به سال آبی گذشته ۲۲ درصد و نسبت به درازمدت ۴۳ درصد کاهش داشته است.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران از دایر بودن مدارس شهر تهران در روز سه‌شنبه ۱۰ بهمن خبر داد.

به گزارش ایسنا ، علیرضا راه‌پیما در این باره افزود: تمامی مدارس شهر تهران روز سه‌شنبه دایر بوده و به فعالیت عادی خود می‌پردازند. راه‌پیما از مدیران مدارس، معاونین و مسئولین خدماتی واحدهای آموزشی شهر تهران درخواست نمود تا نسبت به آماده‌سازی مدارس و بررسی سیستم گرمایشی و مهیا نمودن مدرسه برای حضور دانش آموزان عزیز اقدام نمایند.

بنابر اعلام استانداری تهران، ادارات دولتی فردا دوشنبه (۹ بهمن ماه) با دو ساعت تأخیر آغاز به کار خواهند کرد.

با توجه به پیش‌بینی یخبندان در معابر و خیابان‌ها در سطح استان تهران و به دستور استاندار تهران، کلیه ادارات دولتی بجز مراکز امدادی با دو ساعت تأخیر آغاز به کار خواهند کرد.

این در حالی است که ساعاتی قبل نیز با موافقت استاندار تهران، کلیه مدارس استان تهران در همه مقاطع تحصیلی و در دو نوبت صبح و عصر و همچنین دانشگاه‌ها در روز دوشنبه ۹ بهمن ماه به دلیل بارش برف و یخبندان تعطیل شد.