موزه سینمای ایران

 • موزه-سینما-باغ-فردوس

 • درباره اینجا

  برپایی موزه سینمای ایران تحقق یک رویا بود. رویایی که همه فرهنگ دوستان ایران را دلشاد کرد و ثبت و ضبط کوشش‌های بانیان و کوشندگان این هنر صنعت را نوید می‌داد تا چراغی باشد فرا روی آیندگان و افتخاری برای آنانی که دستاورد و حاصل عمرشان را در بازتاب پرده سفید و نقره فام سلولویید، نظاره‌گر بودند.

  موزه سینمای ایران با هدف گردآوری، حفظ، ثبت و عرضه مناسب میراث سینمای ایران در شهریورماه 1373 با تدبیر و همت مدیران شرکت توسعه فضاهای فرهنگی وابسته به شهرداری تهران پاگرفت.

  یاری و اعتماد آقایان عباس کیارستمی و عزت الله انتظامی و تلاش و پشتکار آقایان غلامرضا جمال امیدی، امیر اثباتی، بهزاد رحیمیان و عزیزالله ساعتی سبب شد تا کوشش‌های بانیان موزه در خردادماه 1377 ثمر دهد و ساختمان قدیمی موزه واقع در کوچه پیرنیا، خیابان لاله‌زار، با حضور سینماگران و علاقه‌مندان و معاون اول ریاست جمهوری جناب آقای حبیبی گشایش یابد.

  درست چهار سال بعد موزه به مکان فعلی خود منتقل شد و در شهریور ماه 1381 با حضور ریاست محترم جمهور حجت‌الاسلام سید‌محمد خاتمی بازگشایی شد و از این زمان میزبان علاقه‌مندان و پژوهشگران این عرصه شد و مجموعه فعالیت‌های خود را بصورت امروزین دنبال کرد.

 • اطلاعات بیشتر
  آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، باغ فردوس
  تلفن: 02122705005
  تلفن: 02122705006
  تلفن: 02122705007
  ساعت کاری: یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 9 تا 17 | جمعه و ایام تعطیل ساعت 14 تا 17