موزه عبرت

 • موزه-عبرت-میدان-امام-خمینی

 • درباره اینجا

  ساختمان اصلی کمیته مشترک ضد خرابکاری پیش از انقلاب که اکنون عنوان موزه عبرت ایران را به خود گرفته، در منطقه تاریخی باغ ملی یا میدان مشق سابق قرار گرفته است. این میدان از میادین تاریخی شهر تهران، با تاریخچه‌ای مملو از مسایل سیاسی، اجتماعی، نظامی، فرهنگی و هنری به حساب می‌آید. قدمت این منطقه به زمان فتحعلی شاه قاجار برمی‌گردد.

  موزه عبرت ایران، با استفاده از کلیه اسناد و مدارک مکتوب و شفاهی موجود و با بهره‌مندی از وجود مجرب‌ترین هنرمندان متعهد ایرانی و با حفظ و بازسازی فضای آن زمان سعی در به تصویر کشیدن حرکات و جنایات رژیم پهلوی و معرفی آن به نسل جوان و فراهم آوردن زمینه‌های پژوهشی برای محققین و اندیشمندان داخلی و خارجی نموده است.

  پس از تغییر مخوف‌ترین شکنجه‌گاه تاریخ ایران به موزه عبرت ایران، کار بازسازی و آسیب‌شناسی این مکان با نظر مثبت سازمان میراث فرهنگی کشور، با حضور رییس محترم و معاونین ارشد این سازمان و با اخذ نظریات دقیق کارشناسی آغاز گردید. موزه عبرت ایران سرانجام در تاریخ 8 بهمن ماه 1382 توسط ریاست جمهور وقت رسما افتتاح گردید.

 • اطلاعات بیشتر
  آدرس: تهران، میدان امام خمینی، ابتدای خیابان فردوسی، کوچه طبس، خیابان یارجانی
  تلفن: 02166722096
  تلفن: 02166722097
  ساعت کاری: شش ماه اول سال ؛ صبح‌ها از ساعت 9 تا 13 و بعدازظهرها از ساعت 14 تا 17 | شش ماه دوم سال ؛ صبح‌ها از ساعت 9 تا 12 و بعدازظهرها از ساعت 13 تا 16