گالری آ

 • گالری-آ-کریمخان

 • درباره اینجا

  گالری آ در دوم مهرماه 1395 با ایمان به این منظر متولد شد. ایمان به جادوی تاثیرگذار و متحول کننده­‌ی هنر. ایمان به نقش بی­ بدیل هنر در ایجاد شعور و آگاهی و بی شک تحول حیات جامعه. گالری آ امیدوار است که بتواند به حد توان، سهم و نقشی در، آمیختن دوباره‌­ی زندگی ایرانیان با هنر ایفا نماید. جایی در میان فاصله­‌های جامعه و هنرمند بایستد و اندک اندک فاصله­‌ها را هر چقدر که می­‌تواند کم کند. گالری آ امیدوار است که بتواند تماشای هنر و تلاش برای به دست آوردن قدرت درک هنری را به خواستی وسیعتر بدل کند. به همین منظور فعالیتی چند وجهی را در دستور کار خود قرار داده است.

  هربرت رید مورخ و منتقد ادبی-هنری در کتاب فلسفه هنر معاصر می‌نویسد: “معتقدم که هنر در میان عوامل و ابزارهای تکامل انسان، بی نهایت مهم است. معتقدم که قدرت درک هنری، وسیله­‌ای بوده است که انسان به کمک آن در وهله­‌ی نخست صاحب شعور می­‌شود و سپس آن را می­‌پالاید.”

  آ ؛

  با دو گالری مستقل و مجزا، فضای قابل­ توجهی برای ارائه­‌ی حرفه‌ای و مناسب آثار هنری در مدیوم­‌های گوناگون در اختیار دارد.

  با یک ایوان به مساحت شصت متر مربع فضای متفاوتی برای اجرای پرفورمنس و ورکشاپ­‌های مختلف، فراهم کرده­ است.

  با یک سالن سینما از ظرفیت­‌های تاثیرگذار فیلم و روایت­‌های داستانی و مستند در ایجاد هر چه بیشتر قدرت درک هنری و شناخت هنرمندان نامی ایران و جهان بهره می­‌برد.

  با یک کافه­‌ی دنج، محل بسیار مناسبی برای رونمایی از فعالیت­‌های فرهنگی­ و­ هنری، سخنرانی­‌ها و گردهمایی­‌های فرهنگی و هنری ایجاد کرده­ است.

  گالری آ با بهره­‌گیری از نظرات هنرمندان و اساتید هنر، همواره در تلاش است تا برای دستیابی به هدف غایی خود، راه­‌های تازه‌ای بیاید. گالری آ به خوبی می­‌داند این آرزو که در سر دارد بی حمایت و همکاری هنرمندان و دیگر فعالان عرصه­‌ی فرهنگ و هنر این مرز و بوم به دست نخواهد آمد. بدین­ سبب از همکاری­‌ها و هم­فکری همه­‌ی آنها که اهل آگاهی و دانش­‌اند با آغوش باز استقبال می­‌کند.

 • اطلاعات بیشتر
  آدرس: تهران، خیابان کریم‌خان زند، خیابان عضدی (آبان جنوبی)، کوچه اردشیر ارشد، شماره 7
  تلفن: 02188926061
  تلفن: 02188919547